Naujienų srautas

Sportas2016.05.24 10:38

Lietuvos plaukimo čempionate – užsitęsusi kova dėl Olimpinių kelialapių

LRT.lt 2016.05.24 10:38

Gegužės 26–28 dienomis „Girstučio“ baseine Kaune vyks atviras Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame savo jėgas išbandys daugiau kaip 280 plaukikų iš 6 šalių.

Čempionatas įtrauktas ne tik į Olimpinių Rio de Žaneiro žaidynių, bet ir į kitais metais Vengrijos sostinėje Budapešte vyksiančio pasaulio plaukimo čempionato atrankinių varžybų sąrašus, todėl Kaune varžysis ir šią savaitę iš Europos plaukimo čempionato Londone sugrįžę geriausi šalies plaukikai bei svečiai iš Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos ir JAV.

Savo sporto mokykloms ar klubams atstovaus net 9 Europos čempionate dalyvavę lietuviai, tarp kurių –Europos čempionato bronzos medalių laimėtojai Giedrius Titenis ir Danas Rapšys, 10 Londone dalyvavusių Estijos plaukikų, 1 Europos čempionate dalyvavusi Latvijos plaukikė. Daugumai šių atletų tai bus dar vienas šansas mėginti įvykdyti olimpinį „A“ normatyvą, arba kuo arčiau prie jo priartėti tikintis sulaukti tarptautinės plaukimo federacijos kvietimo į Rio de Žaneiro olimpiadą.

Olimpinius normatyvus įvykdyti laiko lieka vis mažiau – liepos 3 d. yra  paskutinė diena, todėl šalies čempionate sportininkai jėgų netaupys, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos plaukimo čempionatas kartu yra ir paskutinės kvalifikacinės varžybos, po kurių paaiškės Lietuvos jaunimo rinktinė, kuri liepos 6–10 d. gins Lietuvos garbę Europos jaunimo plaukimo čempionate Vengrijoje.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi