Sportas

2016.05.23 20:36

Lietuvos penkiakovininkai dėl pasaulio čempionų titulų kovos Maskvoje

BNS2016.05.23 20:36

Pirmadienį Maskvoje prasidėjo šiuolaikinės penkiakovės 2016 metų pasaulio čempionatas. Lietuvos garbę jame gins Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė, Karolina Gužauskaitė ir Justinas Kinderis.

Trečiadienį mūsų sportininkės dalyvaus moterų atrankos varžybose, o ketvirtadienį J. Kinderis – vyrų varžybų atrankos etape. Penktadienį vyks moterų finalas, o šeštadienį – vyrų. Sekmadienį vyksiančiose mišrių estafečių varžybose Lietuvai pasaulio čempionų titulą po metų pertraukos sieks sugrąžinti L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J. Kinderis.

Pasaulio čempionatas dėl olimpinių kelialapių dar kovojantiems sportininkams yra paskutinė proga papildyti savo reitingo taškų kraitį. Olimpiame moterų atrankos reitinge I. Serapinaitė šiuo metu turi 146 taškus (8 vieta bendrojoje reitingo įskaitoje), o G. Venčkauskaitė – 130 (12 vieta). Vyrų olimpiniame reitinge J. Kinderis šiuo metu turi 128 taškus ir užima 15-ąją vietą.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė olimpiniame reitinge užima 5 vietą (155 taškai), tačiau kelialapį į Rio de Žaneirą ji užsitikrino dar prieš metus. K. Gužauskaitė reitinge turi tik 58 taškus (63 vieta) ir į vietą olimpinėse žaidynėse jau taip pat nepretenduoja.

Maskvoje pirmosios vietos laimėtojai pelnys 80 olimpinio reitingo taškų, antrosios – 75, trečiosios – 70, ketvirtosios – 66 ir t.t.

Pasaulio čempionate pirmąją dieną vyko moterų estafečių varžybos, kuriose dalyvavo 7 komandos. Nugalėtojomis tapo vokietės Lena Schoneborn ir Annika Schleu (1419 taškų), aplenkusios brites Samanthą Murray ir Joanną Muir (1409) bei baltaruses Katsiariną Arion ir Iriną Prasiancovą (1405).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.