Naujienų srautas

Sportas2013.03.18 08:37

Lietuvos sportinių šokių čempionato nugalėtojams – galimybė atstovauti šaliai pasaulio ir Europos pirmenybėse

Šiauliuose vyko Lietuvos Lotynų Amerikos sportinių šokių pirmenybės ir čempionatas, kurio metu paaiškėjo stipriausios šalies šokėjų poros, atstovausiančios Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose! Suaugusiųjų grupės nugalėtojai Jomantė Dapkevičiūtė ir Jokūbas Vanckus sutiko su DELFI skaitytojais pasidalinti savo pergalės skoniu.

Šiauliuose vyko Lietuvos Lotynų Amerikos sportinių šokių pirmenybės ir čempionatas, kurio metu paaiškėjo stipriausios šalies šokėjų poros, atstovausiančios Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose! Suaugusiųjų grupės nugalėtojai Jomantė Dapkevičiūtė ir Jokūbas Vanckus sutiko su DELFI skaitytojais pasidalinti savo pergalės skoniu.

Šokėjų pora atstovavo Vilniaus gimnastikos mokyklos sportinių šokių klubui „Ratuto“.

Jų treneriai yra Aušrelė ir Virginijus Visockai bei EglėVisockaitė-Damaševičienė.

„Tai labai patyrę ir geri savo srities žinovai“, – savo treneriais džiaugėsi J. Dapkevičiūtė.

Šokėja pasakojo, koks nepakartojamas jausmas yra laukti finalo rezultatų.

„Visą kūną užplūsta adrenalinas ir jaudulio banga. Galvoje laksto tūkstančiai minčių. Vietas pradeda skelbti nuo 6 vietos, todėl vis tikiesi, kad tavo vardas bus paskelbtas vėliausiai. Didžiausia įtampa, žinoma būna likus dviems nepaskelbtoms poroms.“

J. Dapkevičiūtė teigė, kad konkursų vedėjai be galo mėgsta paerzinti šokėjus ir specialiai ilgai nepranešti rezultatų, tačiau sužinojus, kad laimėjai, širdis ima šokinėti iš džiaugsmo.

„Laimėjus pirmą vietą, įtampa atslūgsta, užplūsta pačios geriausios emocijos. Juk tu nugalėtojas, šalies čempionas. Palengvėja, kad visas įdėtas metų darbas atsipirko. Džiugu, kad pernai metais iškovotas Lietuvos čempiono vardas lieka išsaugotas.“

Ne paslaptis, kad sportiniuose šokiuose, kiekviena šokių programa, yra vertinama atskirai, vėliau, rezultatai apibendrinami.

„Mums pavyko laimėti visus penkis šokius. Konkurencija visuomet didelė, kai yra kovojama dėl šalies čempionų titulo“, – savo džiaugsmu dalinosi ir Jokūbas Venckus.

Vaikinas pasakojo, kad pasiruošimas čempionatui pareikalavo labai daug jėgų.

„Pradėjome ruoštis iškart po naujųjų metų. Treniruotės būna dvi, bent jau po pusantros valandos, penkis kartus savaitėje.“

Paklausus ar tiek daug laiko praleidžiant kartu poroje dažnai iškyla ginčų J. Dapkevičiūtė teigė, kad su partneriu sutaria labai gerai.

„Su partneriu sutariame labai gerai. Susipyktame retai, bet visko pasitaiko. Pykčiai yra neišvengiami. Daug laiko treniruotėse praleidžiame kartu. Tai yra sunkus, bendras darbas, reikalaujantis tolerancijos vienas kitam. Abu turime sunkius charakterius, bet mokame valdyti padėtį taip, kad konfliktinės situacijos netrukdytų darbui ir treniruotėms.“

Poros tikslas šiuo metu – pasaulio reitinge patekti į 50-uką.

Dabar, svarbiausia, gerai pasirodyti Europos ir pasaulio čempionatuose, išlaikyti titulą ir kuo aukščiau pakilti reitingų lentelėje. Dabar esame 53-ioje reitingo vietoje, todėl iki tikslo patekti į 50-uką liko visai nedaug, o vėliau sau kelsime dar aukštesnius tikslus“, – planais dalinosi šokėja.

Pasiteiravus, kodėl pora nešoka standartinių šokių programos abu teigė, kad standartinius šokius labai mėgsta, tačiau „Ratuto“ klube pagrindinis dėmesys yra skiriamas Lotynų Amerikos šokiams.

Šokėjai laimėjo aukso medalius bei daug gėlių iš savo gerbėjų.

„Žinoma, garbė yra daug didesnis šių varžybų prizas. Juk atstovausime Lietuvą Europos ir pasaulio čempionatuose, kuriuose atstovauja po dvi geriausias poras iš kiekvienos šalies“, – pasakojo šokėjai, kurie, tikime, iškovotais titulais nepaliaus stebinti savo gerbėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi