Sportas

2021.03.27 14:54

Penkiakovės pasaulio taurės etape bronzą iškovojusi Venčkauskaitė: net su džiaugsmu bėgau į finišą

Aivaras Dočkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.03.27 14:54

Gintarė Venčkauskaitė Budapešte vykusiame pirmajame šiuolaikinės penkiakovės 2021 m. Pasaulio taurės etape po itin sėkmingo pasirodymo bėgimo ir šaudymo rungtyje iškovojo bronzos medalį.

G. Venčkauskaitė varžybas pradėjo užimdama 21–ą vietą plaukimo ir fechtavimosi rungtyse, tuomet užėmė 9–ą vietą jojimo rungtyje. Prieš bėgimo ir šaudymo rungtį lietuvė rikiavosi 14–oje vietoje, o nuo trečioje vietoje buvusios baltarusės Irinos Prasiancovos ją skyrė 54 sekundės.

Tačiau tuomet G. Venčkauskaitė surengė įspūdingą pasirodymą bėgimo ir šaudymo rungtyje, tapo jos nugalėtoja, o tai leido jai iškovoti šio etapo bronzos medalį.

G. Venčkauskaitė LRT RADIJUI papasakojo savo įspūdžius ir atskleidė ateities planus.

– Kaip prisimenate finalo dieną? Ji buvo nelengva – buvo 21–a vieta, 9–a vieta jojime, o tada spurtas – gera bėgimo rungtis.

– Aš nesakyčiau, kad buvo labai sunki diena. Anksčiau, jei vienoje rungtyje kažką blogai padarydavau, labai „imdavau į širdį“, tada jau į kitą rungtį ateidavau būdama blogos nuotaikos. Šįkart visur ėjau per viduriuką ir sau ramiai sakiau: „Yra kaip yra, jei taip yra – taip ir turi būti“. Leidau sau eiti pasroviui, žinojau, kad viskas bus gerai ir rezultatą pamatysiu po finišo. Visiškai be streso – per vidurį, bet viskas „kaip sviestu patepta“, tvarkingai, ramiai. Taip ir iškovojau tą trečią vietą.

– Tada prieš pat startą supratote, kad galbūt galite kompensuoti tas sekundes – 54 sekundės skyrė jus nuo baltarusės?

– Taip, bet pažiūrėjus, kas bėga priekyje, ir pasiskaičiavus galvojau, kad bėgsiu tik pirmajame penketuke – buvo stiprios merginos, kurios irgi bėga. Man, kaip bėgančiai, jas yra sunku pavyti – galbūt jas aplenkiu 20 sekundžių bėgime, bet, kai jas reikia vytis, yra sunkiau. Bet, kai išbėgau į paskutinį šaudymą, supratau, kad galiu ir trečioje vietoje bėgusią merginą pavyti, net su džiaugsmu bėgau į finišą.

– Kur reikėtų ieškoti šios pergalės priežasčių? Sakėte, kad buvote rami psichologiškai, koks buvo pasiruošimas prieš šį sezoną? Tai buvo tik pirmasis etapas?

– Čia nėra pačios svarbiausios varžybos ir šitas rezultatas galbūt džiugina ne tiek, kiek džiugintų svarbiausiuose startuose. Manau, kad tinkamai nusiteikiau psichologiškai, prisidėjo įdirbis su treneriu, ieškojimas, ko mums reikia varžybose – ar reikia užsivesti, ar reikia ramybės. Ieškome aukso viduriuko ir manau, kad tai, ką išbandėme vakar, visai neblogai pavyko.

– Kaip toliau planuosite tolimesnį sezoną – ar dalyvausite kituose etapuose, ar visas dėmėsys jau bus skirtas olimpiadai?

– Keliausiu į likusius du etapus ir į taurės finalą. Startuosiu visose varžybose, nieko nepraleidinėsiu, o jei kažkas iš vyrukų sutiks, dar ir estafetėse startuosiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.