Naujienų srautas

Sportas2016.05.21 14:29

FINA panaikino J. Jefimovos diskvalifikaciją

15min.lt 2016.05.21 14:29

Rusijos plaukimo rinktinės treneris Sergejus Kologorovas triumfuodamas pareiškė, kad Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA) panaikino 24-erių metų Julijos Jefimovos, kuri yra laikoma pagrindine Rūtos Meilutytės varžove, diskvalifikaciją.

„Galiu patvirtinti informaciją, kad laikina Julijos diskvalifikacija buvo anuliuota, – sakė Sergejus Kolmogorovas. – FINA vis dar turi priimti galutinį sprendimą šioje byloje, tačiau manau, kad viskas juda gera linkme.“

Tiesa, tai dar nereiškia, kad J. Jefimova jau galės startuoti olimpiadoje, bet leis sportininkei sugrįžti į treniruotes.

Dabar rusės byla dėl dopingo vartojimo bus svarstoma ne FINA atstovų, o sporto arbitražo teismo, kuris gegužės 30 dieną priims sprendimą dėl sportininkės dalyvavimo Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Plaukikės atstovai į FINA kreipėsi ir anksčiau, prašydami panaikinti suspendavimą, kad J. Jefimova galėtų dalyvauti olimpinėje atrankoje, tačiau tuomet prašymas buvo atmestas.

Rusijos sportininkė buvo diskvalifikuota po to, kai jos kraujyje buvo rasta draudžiamos medžiagos mildronato pėdsakų. Šis preparatas yra draudžiamas nuo šių metų pradžios, bet sportininkai apie sankcijas už jo vartojimą buvo įspėti dar praėjusių metų rugsėjį.

Mildronato J. Jefimovos kraujyje buvo rasta ne viena kartą. Pirmasis teigiamas dopingo testas užfiksuotas vasario 15-ąją, kai mėginį paėmė FINA. Po devynių dienų JAV antidopingo agentūros paimtas mėginys parodė tą patį rezultatą.

Priminsime, kad dėl draudžiamų medžiagų vartojimo J. Jefimova diskvalifikuota antrą kartą karjeroje. 2013 metų spalį jos organizme aptiktas dehidroepiandrosterono.

Už tai FINA rusei skyrė 16 mėnesių diskvalifikaciją, nors paprastai sportininkai diskvalifikuojami dvejiems metams. FINA nuolaidžiavo neatsitiktinai – J. Jefimovai buvo leista dalyvauti 2015 metų pasaulio čempionate Kazanėje.

Jei dabartinės sankcijos nebūtų buvę panaikintos, J. Jefimovai būtų grėsusi aštuonerių metų diskvalifikacija ir karjeros pabaiga.

Visgi rusai sugebėjo pačiupti gelbėjimosi ratą, kurį prieš kurį išmetė pasaulinės antidopingo agentūra (WADA), nusprendusi, kad iki 2016 m. kovo 1 dienos įkliuvę atletai, kurių mėginyje rasta mažiau nei 1 mikrogramas mildronato, nebus baudžiami.

Jau anksčiau Rusijos plaukimo atstovai trynė rankomis ir kalbėjo, kad ši išlyga leis J. Jefimovai išlipti sausai iš šio dopingo skandalo ir ji galės dalyvauti 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi