Sportas

2016.05.20 16:06

Vilniaus meras iškilmingai išlydės bėgikus į žygį per visą Lietuvą

LRT.lt 2016.05.20 16:06

Vilniaus meras Remigijus Šimašius gegužės 23 dieną Rotušėje iškilmingai išlydės klubo „F.O.C.U.S running“ bėgikus, kurių galutinis tikslas – Nida. 20 bėgikų vos per keturias dienas ketina įveikti daugiau kaip 430 kilometrų. Visą distanciją bėgikai padalijo į penkias dalis, ir grupėmis pasikeisdami bėgs distancijas nuo 50 iki 130 kilometrų.  

Neeilinė akcija – tai įžanga į paskutinį gegužės savaitgalį vyksiantį didžiausią šalies sporto ir sveikos gyvensenos festivalį „Sveika, Neringa!“. Gegužės 27 dieną, penktadienį, bėgikų finišas Nidoje žymės festivalio pradžią. Tiesa, jie atkeliaus ne tuščiomis – bėgikai Vilnių paliks nešini festivalio „Sveika, Neringa“ vėliava, ant kurios savo linkėjimus Neringos miestui ir jame vyksiančiam festivaliui užrašys R. Šimašius.

Tokius linkėjimus į Lietuvos pajūrį perduos ir kitų miestų, kuriuose lankysis bėgikai, vadovai. Pirmiausiai „F.O.C.U.S running“ nariai lankysis pas Prienų rajono merą Alvydą Vaicekauską, toliau maršrute – Kaunas ir susitikimas su jo meru Visvaldu Matijošaičiu. Toliau bėgikai stos pas Jurbarko merą Skirmantą Mockevičių, kitą dieną – pas Šilutės merą Vytautą Laurinaitį, kol galiausiai ant vėliavos savo linkėjimus paliks Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

Nidoje bėgikus pasitiks ne tik festivalio dalyviai, bet ir Neringos meras Darius Jasaitis, kuris ir priims visą šalį apkeliavusią vėliavą. Jos įteikimas pradės tris dienas vyksiantį sporto ir sveikos gyvensenos festivalį „Sveika, Neringa!“, kurio dalyviai galės susirungti bėgimo, triatlono, krepšinio, futbolo, paplūdimio tinklinio, įvairių vandens sporto šakų rungtyse, dalyvauti masinėse mankštose ir kituose aktyviuose užsiėmimuose.