Sportas

2016.05.19 14:56

Pirmas olimpinio sezono iššūkis lengvaatlečių lauks Kaune

LRT.lt2016.05.19 14:56

Lietuvos lengvaatlečiai susidurs su pirmuoju olimpinio sezono iššūkiu: gegužės 20–21 dienomis Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos bei universitetų studentų čempionatas. 

Kaip rašoma pranešime spaudai, būriui sportininkų startas laikinojoje sostinėje taps galimybe įvykdyti svarbiausių vasaros varžybų – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, Europos suaugusiųjų, Europos jaunių ir pasaulio jaunimo čempionatų – normatyvus.

„Manau, bus pagerintas ne vienas Lietuvos sezono rezultatas, kadangi sprinteriams ir šuolininkams tai bus pirmieji startai stadione. Lengvaatlečiai ką tik grįžo iš treniruočių stovyklų, matysime, kokios sportinės formos jie yra sezono pradžioje“, – teigė vyr. rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas.

Įšokti į olimpinį traukinį vis dar tikisi tituluoti sprinteriai Lina Grinčikaitė-Samuolė, Rytis Sakalauskas, šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys, sparčiai progresuojantys ieties metikai Liveta Jasiūnaitė, Edis Matusevičius, antrą jaunystę išgyvenanti kita ieties metikė Indrė Jakubaitytė bei daugiakovininkė Austra Skujytė.

„Rezultatus lems ir oro sąlygos. Prognozės, turint galvoje lietuviškus orus, nėra blogos“, – sakė K. Jezepčikas.

Sezoną jau ankščiau atidarė šalies metikai ir ištvermės rungčių atstovai. Bene optimistiškiausiai nuteikė praėjusių metų Europos iki 23 metų prizininkės L. Jasiūnaitės pasirodymai – ietį toliau nei 59 metrus ji numetė net trejose varžybose. Įspūdingai sezoną pradėjo ir JAV studijuojanti šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė – praėjusią savaitę ji nušoko 6,52 metro. Praėjusių metų rezultatą sportininkė pagerino net 33 cm.

Kitą savaitę didelė dalis rinktinės narių su „Cosma“ klubu vyks į Europos čempionų klubų taurės varžybas. Į visus klausimus dėl Europos čempionato komandos sudėties atsakys Lietuvos čempionatas, o dėl Rio komandos sudėties – Europos čempionatas.

Už LLAF taurės varžybose pasiektus Europos čempionato normatyvų lygio rezultatus lengvaatlečiai kišenę papildys 300 eurų, o už olimpinių normatyvų lygio rezultatus – 500 eurų. Varžybų pradžia – penktadienį 15 val., šeštadienį – 11.20 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt