Sportas

2013.03.17 15:02

„Formulė-1“: pirmąsias sezono lenktynes netikėtai laimėjo K. Raikkonenas

f-1.lt2013.03.17 15:02

Netikėtai permainingas Australijos GP lenktynėse laimėjo „Lotus“ komandos pilotas Kimi Raikkonenas, už savęs palikęs „Ferrari“ atstovą Fernando Alonso ir Sebastianą Vettelį iš „Red Bull“, praneša f-1.lt.

Netikėtai permainingas Australijos GP lenktynėse laimėjo „Lotus“ komandos pilotas Kimi Raikkonenas, už savęs palikęs „Ferrari“ atstovą Fernando Alonso ir Sebastianą Vettelį iš „Red Bull“, praneša f-1.lt.

Suomis pergalę iškovojo pasirinkęs kitokią nei pagrindiniai varžovai taktiką – du apsilankymus techninio aptarnavimo juostoje vietoje trijų. Taip jis pakilo į priekį likus 15 ratų iki finišo ir lyderio pozicijos jau nebeužleido.

Tuo metu F. Alonso antrąją vietą iškovojo po nuo starto vykusios kovos su S. Vetteliu ir komandos draugu Felipe Massa. Ispanas persilaužė antrųjų sustojimų boksuose metu, kai ten pasuko anksčiau už šiuos abu konkurentus ir vėliau liko priekyje jų.

Iš „pole“ pozicijos startavęs S. Vettelis savo ruožtu finiše turėjo tenkintis tik trečiąja vieta. Vokietis liko lyderiu po starto, bet greitai paaiškėjo, kad įspūdingas „Red Bull“ greitis trunka tik kelis pirmuosius padangų darbo ratus, o vėliau automobilis tampa net lėtesnis už konkurentų techniką.

Pirmąją lenktynių pusėje priekyje F. Alonso važiavęs F. Massa finišą pasiekė ketvirtas. Brazilui labai brangiai kainavo antrasis sustojimas boksuose, kurį jis atliko vėliau tiek už savo komandos draugą, tiek už S. Vettelį.

Iš trečiosios vietos startavęs „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas jau praėjus porai ratų po starto atsidūrė už abiejų „Ferrari“ lenktynininkų. Britui nepavyko ir laikytis dviejų sustojimų taktikos – pabaigoje jis užvažiavo ir trečiąjį kartą. Finišą pilotas kirto penktoje vietoje.

Dar prasčiau lenktynės susiklostė antrajam „Red Bull“ atstovui Markui Webberiui. Australas itin prastai startavo, nukrisdamas iš antrosios į septintąją vietą. Be to, jis vienas pirmųjų apsilankė boksuose ir visiškai nepretendavo į aukščiausias pozicijas. Galų gale vietos herojus finišą kirto šeštas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.