Sportas

2016.05.25 14:45

EURO 2016: virš stadionų – neskraidymo zonos ir ypatingas dėmesys dronams

LRT.lt 2016.05.25 14:45

Virš 10 stadionų, kuriuose žais Prancūzijoje vykstančiame Europos futbolo čempionate dalyvausiančios rinktinės, bus paskelbtos neskraidymo zonos, rašo BBC. Įvairios skraidyklės negalės patekti ir virš rinktinių treniruočių aikščių. Tokią tvarką užtikrins speciali „anti-dronų“ technologija, kuri bus taikoma visų 51 čempionato rungtynių metu.

EURO 2016 saugumo vadovas Ziadas Khoury teigia, kad ši technologija gali įsikišti į bepilotės skraidyklės valdymą ir galiausiai jį perimti. Jis taip pat pabrėžė, kad tokia technologija dar niekada nebuvo naudota sporto renginių metu.

Dėmesys sutelktas būtent į šias skraidykles, nes manoma, kad dronai gali būti panaudoti virš stadione susirinkusių sirgalių paskleisti cheminį ar biologinį ginklą.

Tokių saugumo priemonių būtinybę paskatino ir praėjusių metų lapkritį Paryžiuje įvykdyti teroristiniai išpuoliai, kurių metų žuvo 130 žmonių. Viena iš išpuolio vietų buvo šalia Paryžiuje esančio „Stade de France“ nacionalinio stadiono, kuriame tuo metu draugiškas rungtynes tarp Prancūzijos ir Vokietijos rinktinių stebėjo kiek daugiau nei 80 tūkstančių žmonių.

Europos futbolo čempionatas vyks birželio 10 – liepos 10 dienomis. Visas turnyro rungtynes transliuos LRT.