Sportas

2016.05.18 14:30

Dviračiu aplink Lietuvą ketinantis apvažiuoti ugniagesys: manau, kad tai įmanoma kiekvienam

LRT.lt 2016.05.18 14:30

Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Vikintas Petraitis jau rytoj pradės vieną įspūdingiusių savo gyvenimo nuotykių: vaikinas per savaitę ketina apvažiuoti visą Lietuvą, o tai reiškia, kad iki penktadienio jis turės įveikti apie 1400 kilometrų.

Aktyvų gyvenimo būdą dievinantis jaunas vyras teigia, kad pirmiausia tai yra iššūkis sau pačiam, o visiems kitiems šis žygis bus tarsi paskatinimas, kad nieko nėra neįmanomo. V. Petraitis startuos ir finišuos Nidoje, o jo sugrįžimas sutaps su didžiausio šalies sporto ir sveikos gyvensenos festivalio „Sveika, Neringa!“ pradžia.

„Pats nesu nei profesionalas, nei mėgėjas – esu sportiškas mėgėjas, tokį terminą neseniai sugalvojome su draugais“, – šypteli V. Petraitis. Vyras pasakoja, kad aktyviau į dviračių sportą įsitraukė vos prieš porą metų – tačiau noras didinti nuvažiuotas distancijas ir greitį ėmė augti beveik iškart. Iki šiol didžiausias sau mestas iššūkis buvo kelionė iki Kauno. „Bet dar net nespėjęs grįžti pradėjau galvoti apie kelionę per visą Lietuvą. Manau, kad toks žygis yra įmanomas kiekvienam, kuris skiria pakankamai jėgų ir laiko pasiruošimui“, - pasakoja V. Petraitis.

Skaičiuodamas paskutines valandas iki starto V. Petraitis tikina, kad jaučiasi puikiai. „Esu patenkintas savo forma, jaučiuosi gerai. Šiomis dienomis vidutiniškai nuvažiuodavau po 100 kilometrų kasdien, bet dabar jau po tiek beveik nesijaučia, kad išvis kiek nors važiavau“, - apie savo pasiruošimą pasakoja V. Petraitis. „Nenoriu savęs ir per daug nuvarginti, kad starto dieną nesijausčiau išsekęs“, - pridūrė jis.

Per dieną V. Petraitis vidutiniškai ketina numinti apie 150 kilometrų, tačiau pasitaikys ir ilgesnių distancijų. Jo saugumu, daiktų gabenimu ir vieta poilsiui rūpinasi Neringos savivaldybė, visai kelionei skyrusi specialų kemperį. Be to, visos kelionės metu V. Petraičio progresą ir buvimo vietą bus galima sekti festivalio „Sveika, Neringa!” profilyje „Facebook“ tinkle.

Nors atrodytų, kad įveikus 1400 kilometrų galima galvoti tik apie lovą, V. Petraitis neatmeta, kad savaitgalį dar išbandys jėgas ir sporto festivalio „Sveika, Neringa!” rungtyse. „Be sporto savo gyvenimo neįsivaizduoju. Mėgstu sveiką gyvenimą, mėgstu sportuoti, todėl negalėčiau laisvą laiką praleisti sėdėdamas ant fotelio“, – kalba ugniagesys gelbėtojas. V. Petraitis rytoj savo kelionę pradės 12 val. prie  Neringos savivaldybės – išlydėti jį kviečiami visi vietos gyventojai ir svečiai.