Sportas

2016.05.17 16:35

Į Lietuvą atvyko mūsų žiemos sporto olimpinė viltis

Kelioms savaitėms iš Sankt Peterburgo į Kauną treniruotis atvyko Lietuvos olimpine viltimi vadinama dailiojo čiuožimo pora – Goda Butkutė ir Nikita Jermolajevas. Praėjusį sezoną kartu startavę sportininkai rengiasi naujam sezonui. Choreografija jiems kuria Lietuvos dailiojo čiuožimo žvaigždės Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. 

G. Butkutė yra vienintelė lietuvė, dalyvaujanti dailiojo čiuožimo suaugusiųjų porų varžybose. Ji kartu su savo partneriu N. Jermolajevu gyvena ir treniruojasi Sankt Peterbutge. Ten pat ir jų treneris, Europos čempionas, daugkartinis pasaulio pirmenybių prizininkas bei Grand Prix etapų laimėtojas Aleksandras Smirnovas.

„Mes pirmą kartą choreografiją darome porinio čiuožimo atstovams, taip pat pirmą kartą – Lietuvos porai. Su ja dirbti yra labai įdomu, labai gražu ir, tikiuosi, kad naujoji ilgoji programa sublizgės kitomis spalvomis negu kitų“, – tikisi Povilas Vanagas.

Tik metus laiko tarptautinėse varžybose dalyvaujanti, tačiau neblogais rezultatais džiuginanti pora sako, kad ši 4 minutes 30 sekundžių trunkanti laisvoji programa, jiems gana sunki.

„Perėjimai pastatyti kaip šokiuose ant ledo ir tai mums yra labai nauja su Nikita. Todėl mums dabar reiks labai daug dirbti, kad padarytume ją labai gražią, sudėti ir perėjimus, ir elementus į vieną krūvą, nes jei dabar kažkas geriau išeina, tai pasimiršta vėliau“, – pasakoja G. Butkutė.

Daugiau sportininkų minčių – reportaže.