Sportas

2016.05.17 15:26

D. Kasparaitis neatmeta galimybės 2018-aisiais rungtyniauti Lietuvos ledo ritulio rinktinėje

BNS 2016.05.17 15:26

Rusijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate buvo surengtas tarptautinis trenerių seminaras, kuriame dalyvavo ir lietuviai treneriai Arūnas Aleinikovas, Mindaugas Kieras, Artūras Katulis ir Tomas Lauksėdis.

Pasak Nacionalinės ledo ritulio lygos pranešimo, treneriai seminare išklausė įvairių lektorių pranešimų, o pasisakančiųjų gretose buvo ir lietuvis Darius Kasparaitis. Pastarasis ir komandos draugo Vilniaus „Hockey Punks“ komandoje M. Kiero gavo Lietuvos ledo ritulio čempionato sidabro medalį, kurį iškovojo pasibaigusiame Lietuvos ledo ritulio čempionate. Tai – pirmasis Lietuvos ledo ritulio čempionato apdovanojimas olimpinio čempiono D. Kasparaičio trofėjų lentynoje.

Lietuvis ledo ritulininkas trenerių seminare padarė tokį įspūdingą pranešimą, kad jo mintys pateko ir į oficialią Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) svetainę.

Charizmatiškasis D. Kasparaitis pasidalino mintimis apie šiuolaikinį ledo ritulį, žaidimą gynyboje ir norą 2018-aisiais žaisti Lietuvos rinktinėje.

„Gimiau pačiu laiku.Jeigu NHL lygoje būčiau debiutavęs dešimt metų anksčiau, jie būtų mane nužudę. Ir jeigu aš būčiau žaidęs dešimt metų vėliau – jie mane visą laiką laikytų ant nubaustųjų žaidėjų suolelio“, – apie savo karjerą kalbą pradėjo D. Kasparaitis.

D. Kasparaitis pripažįsta, kad laikas pakeitė tokius žaidėjus, koks buvo jis pats.

„Kodėl mes šiandien neturime tokių gynėjų kaip buvo Kasparaitis, Juškevičius, Žitnikas? Vaikai nori pelnyti įvarčius. Kai aš su vaikais persikėliau į Floridą, jie nenorėjo treniruotis. Jie tiesiog norėjo paimti ritulį ir žaisti ledo ritulį“, – kalbėjo penkių vaikų tėvas.

43-ejų metų D. Kasparaitis seminare papasakojo daugeliui Lietuvos gerbėjų jau žinomą istoriją apie jo pirmuosius žingsnius ledo ritulyje.

„Kai buvau vaikas, man labai pasisekė su treneriais. Iš Rygos į Elektrėnus atvyko treneris. Kūrėsi miestas, kuris krepšinio šalyje tapo pagrindine Lietuvos ledo ritulio sostine“, – kalbėjo nuo aštuonerių metų treniruotis pradėjęs lietuvis.

„Ar žinote, kodėl Valerijus Vasiljevas pakvietė mane į Maskvos „Dinamo“? Lietuvoje žaidėme rungtynes su „Dinamo“ ir aš keletą kartų atlikau gerus jėgos veiksmus prieš Žamnovą. Jie buvo nustebę ir paklausė: „Kas jis? Mes laimime 10:0, o jis visus daužo!“ – prisiminė D. Kasparaitis.

Jis taip pat prisimena, kuomet jis vaikas žaidė prieš vieną iš garsiausių SSRS jaunimo komandų, o legendinis gynėjas V. Vasiljevas ieškojo naujų žaidėjų „Dinamo“ komandai.

„Vasiljevas per rungtynes priėjo prie mūsų suolelio ir paklausė kas aš toks? Gal noriu žaisti už „Dinamo“? Atsakiau, kad žinoma! Jis pridėjo, kad aš tikrai ten žaisiu. Jis vėliau išgėrė keletą butelių su mano tėvu, o aš išvykau į Maskvą“, – pasakoja lietuvis.

Lietuvą D. Kasparaitis paliko labai jaunas – vos keturiolikos metų. Pirmasis žaidėjas, kurį jis pamatė buvo Andrejus Nikolišinas – jis atrodė kaip tikras vyras. D. Kasparaitis prisiminė, kad Lietuvoje tada buvo gana sunku jam rasti maisto, todėl jis atrodė labai lieknas.

„Mes neturėjome ką valgyti. Mums duodavo maisto kuponus, tačiau iššūkis buvo ne tik treniruotis, bet ir susirasti maisto“, – sakė D. Kasparaitis.

„Kuomet aš atvykau į Maskvą ir prisijungiau prie dvejais metais vyresnių vaikų, vienoje treniruotėje man teko skaudžiai susidurti su komandos draugu. Nors tada komandos draugas buvo nepatenkintas, tačiau aš supratau, kad ledo ritulyje galima ne tik mušti įvarčius. Gaudavau klausimų, kodėl žaidžiu taip agresyviai. Aš atsakiau, kad tiesiog bandžiau 14-metis išgyventi Maskvoje“, – apie savo žaidimo formavimą pasakojo D. Kasparaitis.

Keturiolika sezonų NHL lygoje praleidęs ir Niujorko „Islanders“, Pitsbergo „Penguins“, Kolarado „Avalanche“ bei Niujorko „Rangers“ komandose žaidęs D. Kasparaitis Maskvą paliko sulaukęs 20-ies metų.

Po NHL lygos D. Kasparaitis dar žaidė Sankt Peterburgo SKA (Rusija) komandoje, o profesionalo karjerą baigė 2010 metais bei pasuko į nekilnojamo turto verslą.

„Dabar man jau 44-eri. Jeigu galėčiau grįžti 20 metų atgal, labiau klausyčiau trenerių bei analizuočiau klaidas. Taip pat labai bijodavau ilsėtis, nes maniau, kad taip prarasiu savo sportinę formą. Galbūt dėl to ir turėjau tiek daug traumų. Žaidėjams reikia suprasti, kad kartais poilsis yra reikalingas daug labiau nei treniruotės“, – pasakojo D. Kasparaitis.

D. Kasparaitis vis dar neatsisako svajonės užsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlių, tačiau kad tai įvyktų, jam reikia dar bent metus žaisti Lietuvos čempionate. D. Kasparaitis tai sėkmingai daro jau trejus metus.

„Aš vis dar žaidžiu ledo ritulį. Siekiu rungtyniauti 2018 metų pasaulio čempionate ir atstovauti Lietuvos rinktinei. Ledo ritulio – ne krepšinio“, – juokavo D. Kasparaitis.

D. Kasparaitis net ir tokių metų yra vienas geresnių Lietuvos čempionate – praėjusiame sezone jis per trejas rungtynes įmušė du įvarčius bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų.