Sportas

2016.05.17 11:32

Europos kartingo čempionate kaunasi du lietuviai

LRT.lt2016.05.17 11:32

Savaitgalį prasidėjo Europos kartingo čempionatas. Šiais metais tai keturių etapų lenktynės. Pirmasis etapas vyko „Zuera“ lenktynių trasoje Ispanijoje. Kiti trys vyks Italijoje, Portugalijoje ir Belgijoje.

Tarp beveik dviejų šimtų lenktynininkų iš 34 šalių Ispanijoje kovojo ir du lietuviai – „OK Junior“ klasėje mūsų šaliai atstovavo Justas Jonušis ir Kasparas Vaškelis.

Nors lenktynių dienomis oras buvo giedras, tačiau trasoje pūtė itin stiprus vėjas, kuris kartingo lenktynėse turi didelį poveikį. „Zuera“ trasoje pučiant vėjui sportininkų vieno rato įveikimo laikas gali būti net iki 0,5 sekundės prastesnis.

„OK Junior“ klasėje po kvalifikacinių važiavimų iš 76 dalyvių Kasparas Vaškelis parodė 46 rezultatą, o Justas Jonušis nuteikė labai optimistiškai – 9 vieta.

Atkrintamuosiuose važiavimuose visiems sportininkams teko važiuoti po keturis kartus. Po šių lenktynių K. Vaškelis šiek tiek pasigerino savo rezultatą – jis buvo klasifikuotas 36 vietoje. J. Jonušio prieš pusfinalius parodyta 12 vieta nuteikė itin optimistiškai, juolab, kad viename iš važiavimų jis finišavo antras.

Visi dalyviai padalinti į du pusfinalius ir abu lietuviai startavo tame pačiame važiavime – Justas iš 6, o Kasparas – iš 18 vietos.

Po starto viskas buvo neblogai, J. Jonušis kurį laiką važiavo 6–7 pozicijoje, bet įpusėjus lenktynėms viename posūkių tiesiai prieš lietuvį sustojo vienas iš priešininkų ir Justas turėjo pristabdyti. Tuo pasinaudojo net keletas priešininkų ir lietuvis nusirito rikiuote žemyn. Rezultatas – 15 vieta. Kitas lietuvis – K. Vaškelis – finišavo 18 vietoje.

Kelialapius į superfinalą gauna tik 17 greičiausiųjų dviejų pusfinalių dalyvių, tad Kasparui prasibrauti tarp geriausių nepavyko, o štai Justas, jau tampa tradicija, kad į pagrindinį finalą, kuriame šįkart susikovė 34 greičiausi Europos sportininkai, patenka visada.

Antrasis Europos Kartingo čempionato etapas vyks Italijos „Adria“ lenktynių trasoje, rašoma pranešime spaudai. Tačiau Justas namie pabus tik dvi dienas. Trečiadienį jis vėl išvyksta į lenktynes.

J. Jonušio šį savaitgalį laukia „World Series Karting Super Masters“ lenktynių serijos ketvirtasis etapas, kuris vyks Italijoje. Po trijų etapų Justas šiame čempionate iš 76 sportininkų jis užima 20 vietą ir turi visas galimybes patekti tarp greičiausiųjų dešimtuko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.