Sportas

2021.03.17 08:46

Abejonės dėl „AstraZeneca“ vakcinos sujaukė olimpiečių planus – atšauktas skiepijimas antrąja doze

LRT.lt2021.03.17 08:46

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje nuo trečiadienio ryto laikinai stabdomas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina.

Šias naujienas patvirtino Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patikinęs, kad gavo iš Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) rekomendaciją atsargumo sumetimais laikinai Lietuvoje sustabdyti vakcinavimą „AstraZeneca“ vakcina, iki Europos vaistų agentūra (EVA) pateiks galutines išvadas dėl vakcinos saugumo.

Toks sprendimas sujaukė Lietuvos olimpiečių ir žaidynių kandidatų planus. Kovo 17 dieną Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) buvo suplanavęs pradėti sportininkus skiepyti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos doze, tačiau po SAM sprendimo informavo, kad skiepijamas stabdomas.

Pagal pirminį planą antrąją dozę turėjo gauti buriavimo, šaudymo, tekvondo, lengvosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės, dviračių sporto, tinklinio ir paralimpiečių atstovai.

Pirmąją doze skiepijosi didžioji dalis žinomiausių šalies sportininkų, tarp jų ir plaukikas Danas Rapšys, krepšininkai Marius Grigonis, Paulius Jankūnas, tenisininkas Ričardas Berankis, lengvaatletė Airinė Palšytė ir kiti.

Pirmąja vakcinos doze iš viso paskiepyti 196 asmenys, tarp kurių olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms besiruošiantys sportininkai ir jų komandų nariai.

Skiepijimas pirmąja vakcinos doze dar nėra baigtas.

Antrąja „AstraZeneca“ vakcina dar nebuvo paskiepytas nė vienas sąraše esantis asmuo.

31-as iš jau paskiepytų 196 asmenų gavo „Pfizer-BioNTech“ vakciną, taip pat šios antros šios vakcinos dozės sulaukė 12 žmonių.

Visi kiti asmenys buvo skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, „Pfizer-BioNTech“ skiepas buvo skirtas vyresniems nei 55 metų asmenims.

„Atsižvelgsime į tarnybos rekomendaciją. Noriu akcentuoti, kad tiek, kiek žinome oficialiai, tiek EVA, tiek PSO teigia, kad šiandien dar nėra pagrįstų įrodymų, kad „AstraZeneca“ vakcina gali sukelti kraujo krešulių atsiradimą“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Dulkys.

Plačiau apie tai LRT.lt rašė šioje publikacijoje.

Dėl kraujo krešumo incidentų laikinai skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina yra sustabdžiusios ir Vokietija, Italija, Prancūzija, Ispanija, Norvegija, Nyderlandai, Švedija, Latvija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt