Sportas

2016.05.12 16:26

S. Curry prisipažinimas: niekada nenorėjau pakeisti šito sporto

DELFI.lt2016.05.12 16:26

Stephenas Curry – tai kažkas neįtikėtino. Šiuo trumpu sakiniu nepasakyta nieko naujo, tačiau būtent taip genialųjį „Golden State Warriors“ įžaidėją apibūdina viso pasaulio žiniasklaida. NBA lyga taip pat pripažįsta: 28-erių metų 191 cm ūgio krepšininkas pakeitė požiūrį į krepšinį ir sukėlė naują susižavėjimo šia sporto šaka bangą. Nors pats S. Curry šypteli teigdamas, kad niekada nenorėjo keisti krepšinio, pasižiūrėjus 30-ies šio sezono jo žaidimo epizodų kolekciją, sudarytą NBA lygos, tuo galima suabejoti.

Jis veržiasi po krepšiu, jis fenomenaliai valdo kamuolį, jis neįtikėtinai mato aikštę, jis tiesiog kaip išprotėjęs pataiko tritaškius. Jis daro viską. Ir daro taip gerai, kad pirmą kartą per visą NBA lygos istoriją ekspertai neturėjo jokių dvejonių: naudingiausio lygos žaidėjo rinkimuose S. Curry vienbalsiai išrinktas pačiu geriausiu krepšininku.

Sulaukęs pripažinimo S. Curry tęsia savo benefisą. Jo lemiamas tritaškis į Portlando „Trail Blazers“ krepšį, atnešęs „Warriors“ kelialapį į Vakarų konferencijos finalą, puikiausiai iliustruoja tai koks fenomenalus žaidėjas yra S. Curry. Kamuolys į krepšį buvo pasiųstas tik jam vienam būdingu stiliumi, po varžovą painiojančio driblingo ir tiesiai per oponento rankas.

„Aš niekada negalėjau įsivaizduoti to, kas vyksta pastaraisiais metais. Už mane balsuoja vienbalsiai, komanda gerina rekordus. Aš niekada nenorėjau pakeisti šito sporto, nors yra manančių ir taip“, – juokiasi naudingiausio lygos žaidėjo titulą atsiėmęs S. Curry.

„Aš visuomet norėjau būti savimi. Žinau, kad tai, ką darau aikštėje, inspiruoja jaunąją kartą, dabar jau suprantu, kad darbas, kurį įdėjau aikštelėje yra vertinamas. Noriu priminti, kad kiekvienas, kuris savo darbą atlieka nuoširdžiai, stengiasi iš visų jėgų, visuomet yra pastebimas ir įvertinamas. Kiekvieną dieną stengiuosi tobulėti toliau“, – neslepia S. Curry, kurio vedama „Warriors“ komanda šį sezoną pasiekė lygos pergalių reguliariajame sezone rekordą (73), o pats įžaidėjas tapo pirmuoju lygos istorijoje krepšininku kuriam kuriam reguliariajame sezone, praleidžiant mažiau nei po 35 min. aikštėje, vidutiniškai pavyko rinkti 30 taškų per mačą.

Šį sezoną S. Curry vidutiniškai pelnydavo po 30,1 taško, atkovodavo po 5,4 kamuolio, atlikdavo po 6,7 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo po 2,1 kamuolio.