Sportas

2021.03.15 14:01

Tradicinė olimpinio deglo estafetė Japonijoje prasidės be žiūrovų

BNS2021.03.15 14:01

Tokijo olimpiados deglo perdavimo estafetės pradžios ceremonijoje nedalyvaus jokie žiūrovai, pirmadienį paskelbė organizatoriai, artėjant dėl koronaviruso pandemijos atidėtoms žaidynėms.

Entuziastams liepta laikytis atokiau nuo kitą savaitę „supaprastintos“ starto ceremonijos, taip pat ir per pirmąjį nacionalinio masto estafetės etapą.

„Iškilminga starto ceremonija ir pirmoji Fukušimos deglo estafetės dalis... nebus atvira visuomenei“, – nurodoma organizatorių pranešime, priduriant, kad renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu.

Toks žingsnis žengtas pareigūnams svarstant, ar įsileisti sirgalius užsieniečius per žaidynes, kurios turėjo įvykti 2020-aisiais. Spėjama, kad atitinkamas sprendimas bus priimtas iki deglo estafetės pradžios kovo 25 dieną.

Remiantis praėjusią savaitę pasirodžiusiais žiniasklaidos pranešimais, Japonijos vyriausybė ketina uždrausti atvykti sirgaliams iš užsienio dėl nerimo, kad gali padaugėti užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Deglo perdavimas prasidės Fukušimos prefektūroje, kuri praėjusią savaitę paminėjo 10-ąsias 2011 metais įvykusių žemės drebėjimo, cunamio ir branduolinės katastrofos metines. Tąsyk žuvo ar dingo apie 18,5 tūkst. žmonių.

Tačiau deglas, kuris bus atneštas į Olimpiados atidarymo ceremoniją liepos 23 dieną, bus išsiųstas kukliau nei buvo planuota iš pradžių.

„Kad būtų galima imtis visų įmanomų kovos su COVID-19 priemonių, iš Tokijo į [ceremonijos] vietą keliaujančių dalyvių skaičius reikšmingai ribojamas“, – nurodė Olimpiados organizatoriai.

„Be to, programa buvo supaprastinta, o ceremonijoje dalyvaujančių atlikėjų skaičius buvo sumažintas“, – pridūrė jie.

Estafetės pradžios ceremonijoje turėjo sudalyvauti apie 3 tūkst. žiūrovų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt