Sportas

2016.05.10 19:00

Lietuvių fechtuotojų sėkmė užsienyje – sidabras Londone ir Norvegijos taurė

LRT.lt2016.05.10 19:00

Gegužės 8 dieną Londone vykusiame satelitiniame pasaulio taurės etape „Cole Cup“ dalyvavo dvi lietuvės špagininkės –Viktė Ažukaitė ir Paulina Bajorūnaitė, rašoma pranešime spaudai. Pastaroji šiose varžybose pelnė sidabro medalį. 

Nors parengiamosiose kovose pogrupyje P. Bajorūnaitė laimėjo 4 kovas iš 6 ir varžybų reitinge gavo 11–ą vietą tarp 32 dalyvių, tačiau atkrintamajame turnyro etape buvo negailestinga savo priešininkėms. Rezultatais 15:7 sutriuškino britę Lacy Elys ir Nyderlandų atstovę Day De Wijn. Po to iškovojo dvi prieš kitas Didžiosios Britanijos fechtuotojas – 15:8 kovojant su Sadie Greetham ir 15:11 su Katrina Smith. Ir tik finalinėje kovoje 7:15 teko pripažinti Hannah Elizabeth Lawrence pranašumą.

Antroji lietuvė V. Ažukaitė, nors pogrupyje ir pasirodžiusi geriau (laimėjo 4 kovas iš 5), turėjo galimybę praleisti pirmąjį atkrintamojo etapo kovų ratą, tačiau suklupo antrajame rate kovodama prieš Nyderlandų špagininkę Kayli Hensen. Galutinėje įskaitoje tarp 32 dalyvių V. Ažukaitė iškovojo 12 vietą.

P. Bajorūnaitės sidabras – ne vienintelė gera pastarojo meto naujiena apie lietuvių fechtuotojų pasiekimus užsienyje. Norvegijoje gyvenantis ir besitreniruojantis Tomas Krasikovas praeitą savaitę buvo pripažintas geriausiu šios šalies sezono fechtuotoju – susumavus visų metų rezultatus ir įskaitinius taškus, T. Krasikovui buvo įteikta Norvegijos taurė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt