2021.03.10 23:52

Messi fantastiškas smūgis nepadėjo – „Barcelona“ baigė savo pasirodymą UEFA Čempionų lygoje

LRT.lt2021.03.10 23:52

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje paaiškėjo dar du ketvirtfinalio dalyviai.

Po itin nesėkmingo pirmojo susitikimo atsitiesti nepavyko „Barcelona“ klubui. Katalonų ekipa išvykoje sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolininkais ir baigė savo pasirodymą Čempionų lygoje. Pirmąją dvikovą Ispanijoje Prancūzijos klubas buvo laimėjęs 4:1.

„Barcelona“, kaip ir buvo galima tikėtis, nuo pat pirmųjų minučių ėmė spausti aikštės šeimininkus. Per pirmąsias 20 minučių du pavojingus smūgius atliko Ousmane`as Dembele, kartą progą atliekant baudos smūgį turėjo Lionelis Messi.

23-ąją minutę svečiai buvo labai arti savo tikslo, tačiau Sergino Destas iš dešiniojo kampo aštriu smūgiu sudrebino PSG vartų konstrukciją. Dar po kelių akimirkų L. Messi pirštų galais bandė pasiekti kamuolį po aštraus perdavimo iš kairiojo krašto.

Įpusėjus kėliniui „Barcelona“ kontroliavo kamuolį net 71 procentą laiko.

Vis gi 31-ą minutę PSG tarsi šaltu dušu nuliejo aktyviai žaidusius svečius. Viename iš epizodų Clementas Lenglet užlipo baudos aikštelėje ant Mauro Icardi kojos, o rungtynių arbitras pasinaudojęs vaizdo peržiūros sistema (VAR) skyrė 11 metrų baudinį. Šį sėkmingai realizavo Kylianas Mbappe.

Įdomu tai, kad „Barcelona“ treneriui Ronaldui Koemanui dar pirmajame kėlinyje teko atlikti keitimą gynėjų grandyje. K. Mbappe savo reidais išprovokavo dešiniame krašte žaidžiantį Oscarą Minguezą užsidirbti geltoną kortelę. „Barcelona“ gynėjas vaikščiojo plonu ledu ir būdamas jau įspėtas be pražangų sulaikyti PSG lyderio neįstengdavo. Nieko nelaukdamas R. Koemanas jį pakeitė.

Iš karto po šio taktinio sprendimo prabilo L. Messi. Argentinietis fantastišku smūgiu nepaliko vilčių varžovų vartininkui ir išlygino rezultatą.

L. Messi turėjo auksinę progą pasiųsti įvartį į rūbinę, tačiau nesugebėjo per teisėjo pridėtą laiką realizuoti uždirbto 11 metrų baudinio ir smūgiavo į virpstą.

Antrąjį kėlinį „Barcelona“ pradėjo pramušto baudinio nuotaikomis. Jie ir toliau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmoji kiek rimtesnė proga buvo susikurta tik 60-ą minutę, kuomet po gražios kombinacijos L. Messi iš kelių metrų atstumo atlikti smūgį sutrukdė gynėjai.

PSG antrajame kėlinyje labai užtikrintai gynėsi ir toliau, tad „Barcelona“ rungtynių pabaigoje jau susitaikė su iškritimu iš UEFA Čempionų lygos.

Kitose vakaro rungtynėse „Liverpool“ 2:0 (0:0) nugalėjo „RB Leipzig“ futbolininkus ir žengė į ketvirtfinalį. Pirmąjį susitikimą Anglijos klubas taip pat buvo laimėjęs 2:0.

Šioje dvikovoje pirmajame kėlinyje netrūko smūgių tiek į vienus, tiek į kitus vartus, tačiau po 45 minučių švieslentėje Budapešte degė 0:0.

Po pertraukos Jurgeno Kloppo auklėtiniams prireikė vos kelių minučių, kad išspręstų visus klausimus. Pradžioje 71-ą minutę savo klubą į priekį išvedė Mohamedas Salah, o po 3 minučių įvartį pelnė Sadio Mane.