Sportas

2016.05.09 17:16

Penkiakovininkė: I. Serapinaitė: pasaulio taurės medalis – svarbiausia mano pergalė

ELTA2016.05.09 17:16

Pirmadienį į Lietuvą grįžusi penkiakovininkė Ieva Serapinaitė prisipažino, kad pasaulio taurės finale JAV iškovotas bronzos medalis yra didžiausia karjeros pergalė.

21-erių metų I. Serapinaitė Sarasotoje (JAV) vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalo moterų varžybose surinko 1360 taškų.

Lietuvę aplenkė tik Pekino olimpinių žaidynių čempionė vokietė Lena Schoeneborn (1375 tšk.) ir vengrė Zsofia Foldhazi (1366 tšk.).

I. Serapinaitei šis apdovanojimas – pirmas tokio lygio suaugusių varžybose.

„Tai yra svarbiausias medalis mano karjeroje. Prieš paskutinę rungtį, įvertinusi situaciją ir savo galimybes, tikėjausi, kad penketuke tikrai turėčiau būti, bet apie medalį anksčiau laiko nepradėjau galvoti. Oras buvo vėjuotas, galėjo nepasisekti šaudymas. Dariau, ką galėjau ir bėgdama paskutiniame rate supratau, kad medalį jau turiu. Džiaugsmas buvo begalinis“, – oro uoste žurnalistams pasakojo I. Serapinaitė.

Pagal pasaulio reitingą I. Serapinaitė realiai pretenduoja į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Visgi pati sportininkė neskuba džiaugtis, mat pasaulio reitinge netoli rikiuojasi ir kita lietuvė – 23-ejų metų Gintarė Venčkauskaitė. Pastaroji taip pat sėkmingai pasirodė pasaulio taurės finale ir užėmė ketvirtąją vietą. Didžiulė konkurencija nesupriešino dviejų komandos draugių, bet bendraudamos tarpusavyje apie olimpines žaidynes neužsimina.

„Einu to link, bet dar niekas neaišku. Bus matyti, kaip bus. Dar liko vienas startas, po kurių matysime galutinius rezultatus. Reitinge dabar esu aukščiau už Gintarę, bet ji nėra labai toli nuo manęs. Mūsų jėgos apylygės, todėl konkurencija didelė. Negaliu teigti, kuri geresnė, viską parodo rezultatai. Konkurencija yra didelis stimulas. Jei niekas už nugaros nebaksnotų, tai būtų tikrai sunkiau. Su Gintare gerai sutariame, bet apie olimpines žaidynes nekalbame“, – sakė I. Serapinaitė.

G. Venčkauskaitė pripažino, kad ji turi užsibrėžusi savo tikslus ir toliau sunkiai dėl jų dirbs. Plačiau pasidalinti mintimis su žurnalistais ji atsisakė.

Galutinis reitingas, po kurio paaiškės visos olimpinių žaidynių dalyvės, bus paskelbtas po pasaulio čempionato, kuris gegužės 22–29 dienomis vyks Maskvoje (Rusija). Jame turėtų dalyvauti Laura Asadauskaitė, G. Venčkauskaitė, I. Serapinaitė, Karolina Gužauskaitė ir Justinas Kinderis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt