Sportas

2021.03.09 11:29

Smurtas Rusijos dailiojo čiuožimo mokykloje papiktino olimpinę čempionę

LRT.lt2021.03.09 11:29

Rusijos olimpinė čempionė Tatjana Volosožar pasipiktino internetinėje erdvėje plintančiu vaizdo įrašu iš vienos Rusijos dailiojo čiuožimo mokyklos, kuriame matoma kaip trenerė fiziškai baudžia nepaklusnią mergaitę. Olimpinė čempionė teigia, kad tokiems treneriams negalima dirbti su vaikais.

Vaizdo įraše matyti, kad vienoje Maskvos regiono mokyklų trenerė čiuoždama pro mergaitę čiumpa ja už pakarpos ir šiurkščiai nustumia ledu, o tada ramiai nučiuožia toliau. Įrašą nufilmavo kito vaiko, lankančio tas pačias treniruotes, tėvai.

Jie kreipėsi į mokyklos vadovus reikalaudami imtis priemonių. Rusijos žiniasklaidoje rašoma, kad trenerė buvo dviem savaitėms nušalinta, tačiau vėliau ir vėl grąžinta į treniruotes.

Taip pat rašoma, kad ėmus plisti šiam vaizdo įrašui paaiškėjo, kad ir kiti vaikai anksčiau susidūrė su šios trenerės fiziniu ir psichologiniu smurtu. Tiesa, jos asmenybė iki dabar lieka paslaptimi Rusijos žiniasklaidoje.

2004 m. olimpinė čempionė Tatjana Volosožar, turinti savo vardo akademiją, jautriai sureagavo į šį vaizdo įrašą „Instagram“ tinkle.

„Dailusis čiuožimas yra sunkus sportas, reikalaujantis pasišventimo ir disciplinos. Taip, treneris gali būti daug reikalaujantis, bet niekas neturi teisės mušti vaiko. Pasak žiniasklaidos, trenerė tai vadina darbo metodais. Tai nėra metodai, tai yra nesugebėjimas dirbti su vaikais ir tam reikalingų profesinių įgūdžių neturėjimas“, – rašė T. Volosožar.

Čia pat buvusi sportininkė nuramina kitus tėvus, teikdama, kad toks elgesys tikrai nėra šio sporto ir treniruočių norma.

„Tėvai, tai tikrai nėra norma, nebijokite atvesti savo vaikų į sportą. Tačiau žiūrėkite į tai rimtai, įvertinkite, kam patikite savo vaikus“, – teigė T. Volosožar.