Sportas

2016.05.09 12:15

Nauji kaltinimai Rusijai – Sočyje antidopingo veiklą kontroliavo FSB

15min.lt 2016.05.09 12:15

Jau anksčiau su tarptautine antidopingo agentūra (WADA) bendradarbiavęs buvęs Rusijos antidopingo agentūros darbuotojas Vitalijus Stepanovas pateikė naujų kaltinimų. CBS televizijos laidoje jis teigė, kad keturi Sočio olimpiniai čempionai rusai vartojo steroidus.

Anot V. Stepanovo, Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai Sočio olimpiadoje kontroliavo antidopingo pareigūnų veiklą ir dangstė saviškius, Rusijos sportininkus.

Kaip praneša BBC, buvęs Rusijos antidopingo agentūros vadovas Grigorijus Rodčenkovas viską žinojo, tačiau dangstė.

V. Stepanovas laidoje pateikė įrašą, kuriame G. Rodčenkovas jam teigia, kad „FSB agentai Sočio žaidynėse dirbo kaip dopingo kontrolieriai“ ir „kontroliavo kiekvieną antidopingo pareigūnų žingsnį“.

Anot V. Stepanovo, keturi Sočio olimpiniai čempionai iš Rusijos vartojo steroidus, tačiau tai buvo nuslėpta.

Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko nauju kaltinimus pavadino „spekuliacijomis“, o WADA pažadėjo pradėti tyrimą.

V. Stepanovas ir jo žmona, dėl dopingo diskvalifikuota lengvaatletė Julija Stepanova, buvo pagrindiniai informatoriai Vokietijos televizijos dokumentiniame filme, kuriame atskleistas dopingo vartojimu Rusijoje mastas. Šis filmas paskatino WADA pradėti tyrimą, po kurio visi Rusijos lengvaatlečiai buvo nušalinti nuo sporto ir šiuo metu jiems gresia nedalyvauti Rio olimpinėse žaidynėse.