Sportas

2021.03.08 21:53

Kova dėl vietos „Premier“ lygos ketverte aštrėja: „Chelsea“ įsirašė svarbią pergalę

LRT.lt2021.03.08 21:53

„Premier“ lygoje pirmadienį sužaistos labai svarbios 28-ojo turo rungtynės, kuriose Londono „Chelsea“ namuose 2:0 (1:0) iškovojo pergalę prieš Liverpulio „Everton“, kurios trijų pergalių iš eilės serija nutrūko. Thomo Tuchelio auklėtiniai nepralaimi jau 9-ojo mačo iš eilės.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį „Everton“ gynėjas Benas Godfrey sužaidė nesėkmingai savo baudos aikštelėje ir nukreipė kamuolį į savo vartų tinklą. Po varžovų perdavimo skersai vartų kamuolys stipriai atšoko nuo B. Godfrey, o Jordanas Pickfordas tiesiog nebespėjo sureaguoti.

54-ąją minutę Kai Havertzas nukreipė kamuolį į vartus po idealaus komandos draugo perdavimo į baudos aikštelė, tačiau teisėjas įvarčio neįskaitė, nes stabdydamas kamuolį vokietis sužaidė ranka. Tai įrodė ir pakartojimai.

Vis delto jau po dešimties minučių „Chelsea“ vokietis sužaidė kur kas užtikrinčiau. Po komandos draugo gero perdavimo į baudos aikštelę K. Havertzas spėjo pakreipti kamuolį į šoną, kai „Everton“ vartininkas J. Pickfordas jau krito po puolėjo kojomis. Varžovą nuvertęs J. Pickfordas užsidirbo 11 metrų baudinį, kurį įmušė Jorginho.

Per likusį laiką Timo Werneris turėjo dar bent dvi geras progas padidinti Londono ekipos persvarą, tačiau vokietis taip ir nepasižymėjo.

Šia pergale „Chelsea“ įsitvirtino pirmajame „Premier“ lygos ketverte su 50 taškų. „Everton“ turi keturiais mažiau, tačiau sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Svarbią pergalę namuose iškovojo ir „West Ham United“ ekipa, 2:0 (2:0) laimėjusi prieš „Leeds United“.

Įvarčius Davido Moyeso ekipai pelnė Jesse Lingardas (21 min.) ir galva po kampinio pasižymėjęs Craigas Dawsonas (28 min.).

Iš „Manchester United“ neseniai persikėlęs J. Lingardas pats uždirbo 11 metrų baudinį, pats bandė jį įmušti, tačiau kamuolį atmušė vartininkas, bet šis atšoko puolėjui, kuris pataisė savo smūgį.

Per 6 sužaistas rungtynes „West Ham“ gretose J. Lingardas įmušė jau 4 įvarčius.

Po šios pergalės Londono klubas aplenkė „Tottenham“ ir „Everton“, taip pakildamas į penktąją vietą su 48 taškais per 27 rungtynes.