Sportas

2021.03.08 20:17

Medicininę apžiūrą praėjęs Gasolis: pokalbis su Šaru buvo kertinis apsisprendžiant

LRT.lt2021.03.08 20:17

Pirmadienį „Barcelona“ klubo bazėje apsilankęs Pau Gasolis perėjo medicininę patikrą, taip užbaigdamas sutarties pasirašymą su Katalonijos klubu. Veteranas klubo bazėje susitiko ir su naujai išrinktu klubo prezidentu Joanu Laporta.

Į „Barcelona“ ispanas atvyksta iš NBA, tačiau pastaruosius dvejus metus 40-metis žaidėjas beveik nežaidė krepšinio dėl traumų.

Klubo bazėje po medicininės patikros P. Gasolis susitiko su J. Laporte bei „Barcelona“ klube dirbančiu legendiniu klubo snaiperiu Juanu Carlosu Navarro. Aukštaūgis pripažino, kad būtent pokalbis su pastaruoju pradėjo jo perėjimo į klubą procesą.

„Jis yra mano draugas bei dirba krepšinio komandoje. Kalbėjau su juo apie tai, kad svarstau sugrįžti žaisti į Europą. Sulaukiau susidomėjimo iš nemažai komandų, tačiau tada pagalvojau, kad jeigu turiu grįžti į Europą, turiu grįžti į „Barcelona“, – „Mundodeportivo“ cituoja P. Gasolį.

Veteranas pripažino, kad prieš priimdamas sprendimą kalbėjosi su treneriu Šarūnu Jasikevičiumi, o tai buvo kertinis apsisprendimo momentas. Po šio pokalbio derybos buvo užbaigtos labai greitai.

„Mes kalbėjome, jis sakė, kaip mane įsivaizduoja, kur mato mane komandos žaidime, kaip aš tikčiau ir pritapčiau prie visų. Tai buvo labai svarbu“, – pasakojo P. Gasolis.

Krepšininkas pripažino, kad dar nėra pasirengęs žaisti rungtynėse ir nėra aišku, kada bus.

„Turėsime viską daryti pamažu. Krepšinio beveik nežaidžiau dvejus metus, o ir sporto prasme esu nebe jaunas. Labai tikiuosi, kad mūsų planas pasiteisins, mes darysime viską, kad šis projektas pavyktų. Labai laukiu, kai būsiu pasirengęs padėti komandai ir galėsiu išbėgti į aikštę“, – kalbėjo P. Gasolis.

P. Gasolio tikslas – iki sezono pabaigos įgauti pakankamą sportinę formą ir su Ispanijos rinktine žaisti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Su rinktine P. Gasolis yra laimėjęs pasaulio čempionatą 2006 m., visų spalvų Europos čempionato medalius (3 – aukso, po 2 – sidabro ir bronzos) bei dukart tapęs olimpinių žaidynių vicečempionu (2008 ir 2012) bei kartą laimėjęs bronzą (2016).

Ispanas žaidė „Barcelona“ klube pačioje karjeros pradžioje, 1998–2001 m., dukart tapo Ispanijos čempionu, tačiau Eurolygos trofėjaus savo kolekcijoje dar neturi. 2000 m. prie „Barcos“ prisijungęs Š. Jasikevičius vieną sezoną žaidė kartu su savo naujuoju auklėtiniu.

„Jis buvo žaidėjas, su kuriuo labai lengva rasti ryšį. Galėjai kamuolį įmesti bet kur, jis jį pagaudavo, nes buvo tik 20 metų. Jis buvo laimėtojas. Jis yra labai protingas, bet tikrai paprastas žmogus. Man, kaip treneriui, tai yra labai svarbu“, – anksčiau apie P. Gasolį jau sakė Š. Jasikevičius.

Per savo karjerą NBA ispanas žaidė Memfio „Grizzlies“, Los Andželo „Lakers“, Čikagos „Bulls“, San Antonijaus „Spurs“ ir Milvokio „Bucks“ komandose. NBA čempionu jis tapo su „Lakers“ 2009 ir 2010 m.