2021.03.07 17:54

Duplantisas pagerino Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato rekordą

LRT.lt2021.03.07 17:54

Sekmadienį Lenkijoje tęsėsi Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas.

Vakarinėje dalyje buvo išdalinta dar 12 medalių komplektų. Tiesa, visi lietuviai savo kovas jau buvo pabaigę. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi Adrijui Glebauskui, kuris šuolių į aukštį finale užėmė 5-ąją vietą.

Šuolių į aukštį su kartimi rungtyje lygių sau neturėjo švedas Armandas Duplantisas. Jis peršoko 605 cm aukštį ir pagerino čempionato rekordą. Jis taip pat nusprendė pabandyti pagerinti sau pačiam priklausantį pasaulio rekordą, tačiau visi trys mėginimai nebuvo sėkmingi.

Sidabras atiteko prancūzui Valentinui Lavillenie (580 cm), o bronza – lenkui Piotrui Lisekui (580 cm).

Vyrų 60 metrų barjeriniame bėgime geriausią sezoną rezultatą užfiksavo ir aukso medalį pelnė prancūzas Wilhemas Belocianas. Jis nuotolį įveikė per 7,42 sek. Nuo jo tik viena 0,01 sek. dalimi atsiliko britas Andy Pozzi. Bronza atiteko italui Paolo Dal Molinui (7,56 sek.)

Analogiškoje moterų rungtyje triumfavo Nyderlandų atstovė Nadine Visser. Ji distancijoje sugaišo 7,77 sek. ir užfiksavo geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Sidabrą iškovojo britė Cynthia Sember (7,89 sek.), o bronzą – jos tautietė Tiffany Porter (7,92 sek.).

Vyrų 3000 metrų bėgimo distancijoje nepralenkiamas buvo norvegas Jakobas Ingebrigstenas. Jis trasoje sugaišo 7 min. 48,2 sek. ir pagerino savo asmeninį uždarų patalpų rekordą. Antras liko belgas Isaacas Kimeli (7 min. 49,41 sek.), o trečias finišavo ispanas Adelis Mechaalas (7 min. 49,47 sek.)

Vyrų ir moterų 800 metrų bėgime dominavo Jungtinės Karalystės ir Lenkijos atstovai. Jie susišlavė visus 6 medalius.

Moterų 4x400 metrų bėgimo rungtyje Europos čempionato rekordą pagerino Nyderlandų sportininkės.