Sportas

2021.03.07 17:34

Pasaulio slidinėjimo čempionate – neregėtos dramos: Rusijos žvaigždė nesulaikė ašarų, iš norvego buvo atimtas auksas

LRT.lt2021.03.07 17:34

Vokietijos Oberstdorfo regione vykstantis pasaulio slidinėjimo čempionatas baigėsi itin dramatišku finišu vyrų 50 kilometrų klasikiniu stiliumi lenktynėse.

Finišoje tiesiojoje dėl aukso susigrūmė norvegai Johannesas Klaebo ir Emilis Iversenas bei rusas Aleksandras Bolšunovas. Pastarasis į buvo išsiveržęs į lyderio poziciją, tačiau iki finišo likus vos keliasdešimt metrų padarė apmaudžią klaidą.

Rusijos slidinėjimo žvaigždė po kontakto su J. Klaebo atsispyrimo metu kištelėjo lazdą sau tarp kojų ir ją sulaužė. Atsilaikyti su viena lazda sezono lyderis neturėjo jokių šansų ir pirmąją vietą užleido J. Klaebo. Galiausiai jį aplenkė ir E. Iversenas.

Po finišo rusas neslėpė pykčio ir vos kirtęs liniją teškė likusią lazdos dalį į sniegą. Tačiau po kelių akimirkų jo pyktį pakeitė nusiylimas ir ašaros.

A. Bolšunovas dar ilgai negalėjo patikėti, kas nutiko. Daugiau nei dvi valandos darbo trasoje nuėjo perniek likus iki finišo vos keliems metrams.

Kiek vėliau paguosti savo varžovo priėjo ir pirmas finišavę J. Klaebo.

Po finišo teisėjai dar ilgai peržiūrinėjo epizodą ir galiausiai nusprendė diskvalifkuoti auksą laimėjusį J. Klaebo. Po tokio sprendimo E. Iversenui atiteko pirmoji vieta, A. Bolšunovui – sidabras, o bronzos medalį užsikabino kitas norvegas Simenas Kruegeris.

Teisėjų sprendime teigiama, kad J. Klaebo diskvalifikuotas dėl trukdymo varžovui. Norvegijos komanda pateikė apeliaciją, tačiau teisėjų komisija ją atmetė.

A. Bolšunovas šį sezoną kartą jau buvo įsivėlęs į konfliktus finišuojant.

LRT.lt primena, kad sausio mėnesį pasaulio slidinėjimo taurės varžybose rusas buvo užsipuolęs jį aplenkusį suomį Joni Maki, kuris nuo jo nukentėjo dukart.

Prieš pat finišą A. Bolšunovą aplenkė J. Maki, o su tuo nesusitaikęs rusas pastarąjį ėmė agresyviai atakuoti, bandė užvožti lazda.

Ties tuo viskas nesibaigė – iškart po finišo A. Bolšunovas visa jėga rėžėsi į J. Maki, kuris krito ant žemės. Šalia J. Maki buvo komandos draugai, taip pat dar vienas Rusijos atstovas, kuris apstumdė ir kitą suomį.

Po šio incidento buvo diskvalifkuota visa Rusijos estafetės komanda.