Sportas

2021.03.07 13:33

Europos čempionate Glebauskas liko už prizininkų trejeto ribos

LRT.lt2021.03.07 13:33

Lenkijoje vykstančiame Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate sekmadienį savo kovą dėl medalių pratęsė vienintelis lietuvis Adrijus Glebauskas.

26-erių sportininkas šuolių į aukštį finale užėmė 5-ąją vietą. Į priekį lietuvis praleido varžybų favoritą italą Gianmarco Tamberi, baltarusį Maksimą Nedasekau, belgą Thomasą Carmoy`ų ir vokietį Tobiasą Potye`ą.

Tarp lyderių užvirė įnirtinga kova. M. Nedasekau metė iššūkį G. Tamberi. Abu sportininkai įveikė 231 cm aukštį, tačiau italas viską atliko pirmaisiais bandymais.

Tuo tarpu baltarusis kelis sykius buvo suklydęs. Tačiau M. Nedasekau pirmuoju bandymu įveikė 233 cm, o italas tą padarė tiki iš antro karto. Vis gi G. Tamberi patvirtino savo favorito statusą ir peršoko 235 cm aukštį. Tai – geriausias uždarų patalpų sezono rezultatas pasaulyje.

Bet pasiduoti M. Nedasekau neketino ir turėjęs paskutinį bandymą perkėlė jį į 237 cm aukštį. Visų nuostabai baltarusis peršoko iš pirmo karto ir nugvelbė iš italo geriausią sezono rezultatą pasaulyje bei aukso medalį.

Ant bangos buvęs Baltarusijos atstovas dar pabandė pakartoti čempionato rekordą, tačiau kartelės iškeltos į 240 cm aukštį jis neįveikė.

Bronza atiteko belgui T. Carmoy`ui.

A. Glebauskas savo kovas finale pradėjo nuo 215 cm aukščio ir jį peršoko pirmuoju bandymu. Lietuvis sėkmingai iš pirmo karto peršoko ir kartelę iškeltą į 219 cm aukštį.

A. Glebauskas ties tokiu aukščiu sustoti neketino ir pirmuoju bandymu peršoko 223 cm. Tačiau į 226 cm aukštį iškelta kartelė lietuviui buvo neįveikiama.

Jei Lietuvos atstovas būtų peršokęs 226 cm aukštį iš pirmo karto, jam būtų atitekęs bronzos medalis.

Uždarose patalpose A. Glebausko geriausias sezono rezultatas ir asmeninis rekordas buvo 227 cm.

Finalo metu nepasisekė vokiečiui Mateuszui Przybylko, kuris patyrė čiurnos traumą ir liko 7-as.