Sportas

2021.03.07 15:07

Europos čempionate be medalio likęs Glebauskas: nepavyko padaryti net pusės to, ką galėjau

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.07 15:07

Lietuva iš Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato Torunėje grįžta be medalių. Vienintelis iš šalies lengvaatlečių į finalą patekęs šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas liko penktoje pozicijoje.

26-erių metų sportininkui, užtikrintai įveikusiam kvalifikaciją, koją pakišo į 2,26 m aukštį iškelta kartelė. Lietuvis pirmaisiais bandymais įveikė 2,15, 2,19 ir 2,23 m aukštį, bet dar 3 centimetrus pakelta kartelė pasirodė neįveikiama visus tris kartus.

„Penkta vieta yra aukščiausias mano pasiekimas, bet šiandien būčiau patenkintas likęs ir be medalio, jeigu būtų pavykę pasiekti asmeninį ar Lietuvos rekordą. Medalis – gerai, bet rezultatas būtų daug labiau praskaidrinęs nuotaiką“, – sakė A. Glebauskas.

Auksas atiteko baltarusiui Maksimui Nedasekovui, kuris įveikė 2,37 m aukštį ir trimis centimetrais pagerino savo asmeninį rekordą. Jis pranoko italą Gianmarco Tamberi, peršokusį 2,35 m. Iškovoti bronzos medalį belgui Thomui Carmoly pakako iš pirmo karto įveikti 2,26 m aukštį. A. Glebausko asmeninis rekordas buvo 2,27 m.

„Fiziškai jaučiausi gerai, tačiau visiškai nesiklijavo nei bėgimas, nei atsispyrimas. Tikėjausi, kad vis daugiau šokinėjant bus geriau, bet kažkaip ant 2,26 cm aukščio visiškai nepadariau, ką turėjau padaryti. Jeigu būčiau padaręs bent pusę to, ką turėjau padaryti, būčiau peršokęs“, – tęsė aukščiausią vietą iš lietuvių Europos čempionate užėmęs lengvaatletis

Sportininkas dar šį sezoną pasiekė savo asmeninį rekordą, bet dar geriau pasiruošti Torunei galimai sukliudė žiemos sezono metu patirta trauma.

„Šiai dienai gal ir neturėjo, galbūt labiau pasiruošimui, nes buvo daugiau gydymosi, o ne treniruočių, – apie traumą kalbėjo A. Glebauskas. – Šiandien kaip ir nieko nejaučiau, gal šiek tiek nugarą, bet ir su nugaros, ir su pėdos skausmais galima peršokti per 2,26 ir 2,29 metrus“, – tęsė A. Glebauskas.

26-erių metų šuolininko į aukšį šį pavasarį laukia svarbus varžybų etapas – 2,28 m stadione šokęs lietuvis turi realius šansus patekti į Tokijo olimpines žaidynes

„Grįžęs į Lietuvą antradienį gausiu skiepą, po to dvi savaites gausiu pailsėti, kažką pasigydyti, kažką išsitirti ir tada kovo pabaigoje išvažiuojame į Palangą, vėliau – stovyklą Turkijoje“, – pridūrė A. Glebauskas.

Iš viso Torunėje pasirodė devyni lengvaatlečiai iš Lietuvos, tačiau tik vienam A. Glebauskui pavyko prasibrauti iki finalo.