Sportas

2021.03.07 10:18

UFC 259 rezultatai: Lenkijoje liekantis čempionų diržas, Nunes dominavimas ir keistai skaudi Sterlingo pergalė

Martynas Nesavas, LRT.lt2021.03.07 10:18

Pasibaigusio UFC 259 turnyro metu buvo paskelbtas vienas naujas čempionas, o du diržai šeimininkų nepakeitė. Po varžovo diskvalifikacijos čempionu tapo Aljamainas Sterlingas, o du kovotojai savo titulus apgynė - Amanda Nunes pasiekė pergalę dar pirmajame raunde, o Janas Blachowiczius laimėjo teisėjų sprendimu.

Neužteko rašalo – Adesanya į UFC metraščius neįrašytas

Israelio Adesanyos (20–1) žygis užkariauti dvi skirtingas svorio divizijas nepasisekė – sunkią pergalę taškais (49–46, 49–45, 49–45) iškovojo J. Blachowiczius (28–8) ir apgynė pussunkio svorio divizijos čempiono titulą.

Pirmasis raundas prasidėjo taip, kaip ir visos pastarosios I. Adesanyos kovos – lėtai, atsargiai ir kuriant progas iš tolimesnės distancijos.

Buvo šiek tiek keista matyti I. Adesanya puolime – kartas nuo karto iš kontratakuojančios pozicijos I. Adesanya pereidavo į puolimą ir spausdavo Lenkijos kovotoją prie narvo ribos.

Tiesa, sėkmingo pasirodymo ilgai išlaikyti nepavyko – J. Blachowiczius pats pradėjo kurti pavojų priešininkui keliančias progas. Lenkui pavykdavo smūgiai kojomis, kurie dažniausiai būdavo nutaikyti į varžovo korpusą, taip pat ir rankomis dažnai korpusą atakuodavo J. Blachowiczius.

Antrajame raunde lenkas kiek suaktyvėjo – pats ėmė dažniau spausti I. Adesanya ir jo sprogstančios kombinacijos vis dažniau pasiekdavo varžovą, o tai leido susikurti nežymų pranašumą.

Tiek antrasis, tiek trečiasis raundas buvo itin lygūs – juose buvo galima įžvelgti tiek vieno, tiek kito priešininko pranašumą. Tačiau, galime išskirti dvi detales.

J. Blachowiczius taikliausiai pataikydavo tuomet, kai atakuodavo dešine ranka per varžovo smūgį arba šoniniu smūgiu iš viršaus per varžovo rankas.

I. Adesanya dar vienoje kovoje metodiškai atakavo priešininko kojas, tiksliau priekinę koją – po kovos J. Blachowiczius šiek tiek šlubavo, blauzda atrodė paraudusi, tad spyriai tikslą pasiekė.

Deja, šioje kovoje to nepakako, nes ketvirtajame raunde J. Blachowiczius maksimaliai išnaudojo savo svorio pranašumą ir kovą pirmą kartą perkėlė į parterį.

Jame lenkas daug žalos nepadarė, bet kartas nuo karto pataikydavo tikslius smūgius, nė karto neleido pakilti į stovėseną I. Adesanyai. Ta pati istorija tęsėsi ir penktajame raunde – lenkas atliko galingą griovimo veiksmą, iki pat raundo pabaigos neleido I. Adesanyai pakilti nuo narvo grindų, o kovos pabaigoje paleidęs galingą smūgių kombinaciją iškovojo lemiamus taškus, kurie jam padėjo apginti čempiono titulą.

Dvikovoje taktiškai puikiai darbą atliko abu kovotojai. I. Adesanya išnaudojo greičio pranašumą, taikliai ir metodiškai atakavo lenko kojas.

J. Blachowiczius atakuodavo naudodamas visą savo svorį ir pusiau stumdamas varžovą smūgiais, o vėlesniuose raunduose kovą perkėlė į parterį ir būdamas žymiai sunkesniu neleido varžovui pakilti, užėmė dominuojančią poziciją bei kartas nuo karto pataikydamas taiklius smūgius padarė viską, ko reikėjo pergalei pasiekti.

Taigi, J. Blachowiczius pasirodė puikiai ir įveikęs akivaizdų nuovargį bei skausmą sužalotoje kojoje laimėjo šią kovą. Tai jau 5 paeiliui lenko pergalė, po kurios J. Blachowiczius turėtų tikrai jausti, kad yra vertas būti čempionu.

Nepaisant to, kad tai buvo pirmasis pralaimėjimas I. Adesanyos karjeroje, tai pastarojo perspektyvų pernelyg neaptemdė – kovoje I. Adesanya atrodė tikrai gerai, net ir parteryje jis neleido varžovui pernelyg daug savęs žaloti. Tiesa, iš parterio pakilti jis nesugebėjo nė karto. Matyt, kad I. Adesanya sugrįš į vidutinio svorio kategoriją ir gins ten turimą čempiono diržą.

Diržas po diskvalifikacijos ir Nunes divizija be ateities

Pirmoji vakaro titulinė kova pasibaigė itin keistu rezultatu. Po nelegalaus Piotro Jano smūgio keliu pastarasis buvo diskvalifikuotas ir pergalė bei čempiono diržas atiteko A. Sterlingui. Pastarasis po smūgio keliu sunkiai galėjo pakilti nuo oktagono grindų, o gautą diržą numetė ant grindų.

Įdomu ir tai, kad P. Janas iki šio epizodo pirmavo kovoje pagal teisėjų vertinimą – du iš trijų kovą vertinusių teisėjų įžvelgė P. Jano pranašumą po pirmųjų trijų kovos raundų.

P. Janas po kovos savo Twitter paskyroje atsiprašė A. Sterlingo ir palinkėjo jam kuo greičiau atsigauti. Pats A. Sterlingas savo Twitter paskyroje teigė, kad niekuomet taip nenorėjo iškovoti pergalės bei jautė, kad smūgis keliu buvo atliktas specialiai. Kovotojas taip pat atidavė pagarbą P. Janui ir teigė, kad nori kovoti su juo dar kartą.

Moterų dvikovoje itin lengvą pergalę iškovojo ir puslengvio svorio kategorijos diržą išsaugojo A. Nunes, kuri jau pirmajame raunde rankos laužimo veiksmu įveikė Megan Anderson.

Kovoje A. Nunes pranašumas nekėlė jokių abejonių – M. Anderson nuo pirmųjų sekundžių buvo spaudžiama galingų A. Nunes smūgių, o kovai persikėlus į parterį A. Nunes parodė, kad yra itin universali kovotoja ir labai greitai surado progą atlikti rankos laužimo veiksmą, po kurio australė buvo priversta pasiduoti.

A. Nunes vis dar yra dviguba čempionė, bet moterų puslengvio svorio divizija tiesiog yra tuščia. UFC jai neturi jokio oficialaus reitingo, o visas savo pagrindines oponentes A. Nunes jau yra įveikusi, tad realaus iššūkio jai sulaukti būtų sunku.