2021.03.06 20:05

Europos lengvosios atletikos čempionate – asmeniniai rekordai ir dramatiškos pergalės

LRT.lt2021.03.06 20:05

Šeštadienį tęsiasi Lenkijoje vykstantis Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas ir buvo išdalinti dar 6 medalių komplektai.

Tiesa, nė vienas lietuvis į šeštadienį vykusius finalus nepateko.

Moterų 400 metrų bėgimo rungtyje triumfavo Nyderlandų atstovė Femke Bol, nuotolį įveikusi per 50,61 sek. Tai geriausias rezultatas šį sezoną Europoje. Sidabras atiteko lenkei Justynai Swiety-Ersetic, bronzą iškovojo britė Joddie Williams.

Kvalifikacijoje dalyvavo dvi lietuvės – Agnė Šerkšnienė ir Modesta Morauskaitė. Jos pusfinaliuose atitinkamai užėmė 11 ir 15 vietas.

Analogiškoje vyrų rungtyje pirmas finašavo ispanas Ocaras Husillosas. Jis distanciją įveikė per 46,22 sek. Antrą ir trečią vietą užėmė Nyderlandų atstovai Tony Van Diepenas ir Liemarvinas Bonevacia.

Moterų 1500 metrų bėgimą laimėjo belgė Elise Vanderelst. Sidabras atiteko britei Andy Archer. Tiesa, sportininkė iš pradžių buvo diskvalifikuota, tačiau po apeliacijos jos rezultatas buvo atstatytas. Bronzą iškovojo vokietė Hanna Klein.

Itin dramatiškai susiklostė moterų šuolių į tolį varžybų finalas. Ukrainietė Maryna Bekh-Romanchuk tik paskutiniuoju bandymu nušoko 6,92 m. ir pasiekusį geriausią sezono rezultatą pasaulyje iškovojo auksą. Sidabras atiteko pasaulio čempionei iš Vokietijos Malaikai Mihambo (6,88 m.), o bronza tenkinosi Khdadi Sagnia iš Švedijos.

Įspūdingą pergalę pasiekė italas Marcellis Lamontas Jacobsas. Jis 60 metrų bėgimo finale gerokai aplenkė savo konkurentus, užfiksavo geriausią pasaulyje šio sezono rezultatą ir pasiekė asmeninį rekordą – 6,47 sek.

Vokietis Kevinas Kranzas (6,60 sek.) iškovojo sidabrą, o bronza atiteko Janui Volko (6,61 sek.) iš Slovakijos.

Sekmadienį iš lietuvių šuolių į aukštį finale rungsis Adrijus Glebauskas.

Čempionatą transliuoja LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.