Sportas

2021.03.07 08:32

Vienintelė Europos čempionate likusi Lietuvos viltis prieš finalą įtampos nejaučia ir žada kovą dėl medalio

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.07 08:32

Adrijus Glebauskas – vienintelė likusi Lietuvos lengvaatlečių viltis 2021 m. Europos uždarų patalpų čempionate. 26-erių sportininkas dar ketvirtadienį sėkmingai įveikė kvalifikaciją ir pateko į finalą, kuriame sekmadienį varžysis aštuoni pajėgiausi pirmenybių šuolininkai į aukštį.

A. Glebauskas kvalifikacijoje užtikrintai peršoko per į 2,21 m aukštį iškeltą kartelę ir išsikovojo teisę varžytis dėl medalio.

Iš viso į Torunėje vykstančias Europos pirmenybes atvyko devyni Lietuvos atstovai, tačiau vieninteliam A. Glebauskui pavyko pasiekti finalą. Pastaruosius tris kartus – 2017 ir 2019 metais – į Lietuvą po vieną medalį pervežė būtent šuolio į aukštį atstovas, šiuo atveju – Airinė Palšytė.

A. Glebauskas varžėsi ir 2019-aisias Glazge vykusiose uždarų patalpų pirmenybėse, bet tuomet lietuviui prasibrauti į finalą nepavyko.

„Visų pirma, kvalifikacijoje labai ir neišvargau. Dauguma mūsų tikėjosi, kad patekimui į finalą reikės kokių 2,25 m, o užteko ir 2,21 m, tai neišsišokinėjome. Tikrai nepavargau, o dar ir turėjau dvi papildomas dienas iki finalo. Esu pilnai atsigavęs ir viskas turėtų būti gerai“, – specialiai LRT.lt sakė A. Glebauskas.

Sportininkas į Torunę atvyko su aiškiu tikslu – pasiekti bent finalą. A. Glebauskas po kvalifikacijos pripažino, kad atliekant šuolius mintyse jau buvo finalas, tačiau dabar, priešingai nei ketvirtadienį, jo neturėtų slėgti įtampa.

„Įtampa kažkaip automatiškai sumažėjo po kvalifikacijos, nes jau ir dabar būti aštuntuke tikrai nėra blogas rezultatas. Tokios įtampos, kokia buvo kvalifikacijoje, finale, manau, kad nebus, nes čia žinosi, kad reikia rodyti maksimumą ir kovoti dėl aukštų vietų“, – kalbėjo atletas.

Tarp aštuonių šuolio į aukštį finale pasirodysiančių sportininkų yra du ryškūs favoritai – sezono lyderis italas Gianmarco Tamberi (2,35 m) ir baltarusis Maksimas Nedasekovas (2,34 m). Likusių sportininkų rezultatai, įskaitant ir A. Glebausko, yra ganėtinai panašūs.

„Šie du sportininkai yra ryškesni nei kiti, bet nesakyčiau, kad visi kiti yra lygūs. Kas liečia kovą dėl trečios vietos, sakyčiau, kad yra kokios 3-4 pavardės, kurios galėtų pakovoti. Bet čia finalas, negali žinoti – gali nesušokti abu favoritai, taip pat ir aš. Finale daug ką gali lemti psichologija. Sunku pasakyti, kas nutiks, bet tikiuosi geriausio“, – mintimis dalijosi A. Glebauskas.

Sportininkas, šį sezoną įveikęs 2,27 m aukštį ir pasiekęs asmeninį rekordą, sutinka, kad pagerinus savo geriausią rezultatą finale galima tikėtis sėkmės.

„Lietuvos uždarų patalpų rekordas yra 2,28 m, tai sakyčiau, kad pagerinus savo rezultatą medalį laimėti yra įmanoma, bet tai nepriklauso vien nuo manęs. Žinau, kad galiu šokti daugiau, galbūt ir yra mažas tikslas gerinti asmeninį rezultatą, bet pirmiausia eisiu kovoti dėl medalio, tai yra pagrindinis tikslas. Tokia proga, reikia ja naudotis“, – pridūrė A. Glebauskas.

Finalas, kuriame pasirodys A. Glebauskas, sekmadienį prasidės 12:25 val. Lietuvos laiku.