Sportas

2021.03.06 15:20

Kvalifikacijos neįveikusi Zagainova pasigedo pagalbos iš tribūnos: trūko žmogaus, kuris pasakytų, ką daryti geriau

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.06 15:20

Vienintelė į Torunę su olimpiniu kelialapiu atvykusi Lietuvos lengvaatletė Diana Zagainova šeštadienį pradėjo ir baigė pasirodymą 2021 m. Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate.

23-ejų atletė trišuolio rungtyje toliausiai nušoko 13,55 m ir tarp 16 dalyvių liko 14-a. Pirmuoju šuoliu D. Zagainova nušoko 13,45 m, antruoju – 13,55 m, o trečiasis buvo pats prasčiausias – 13,06 m.

Į Europos čempionatą D. Zagainova vyko būdama geros formos – prieš kelias savaites Klaipėdoje vykusiose pirmenybėse pasiekė geriausią sezono rezultatą (13,68 m).

„Be abejo netenkina nei rezultatas, nei vieta, – iškart po varžybų sakė sportininkė. – Juokiausi, kad jeigu visą sezoną kovojau su lentele ir pataikymu ant jos, tai per Europos čempionatą pataikiau visus tris kartus. Bendrai savijauta gera, bet galbūt pritrūko patarimo iš manęs pažįstančio žmogaus, mano trenerių, kurie galėtų pasakyti, ką padaryti geriau, nes pataikymas ant lentelės buvo geras – reiškia, kad klaida buvo padaryta pačiame bėgime“.

Kvalifikacijoje pasirodė 16 sportininkių, o į finalą žengė aštuonios geriausią rezultatą parodžiusios trišuolininkės. Į finalą su mažiausiu rezultatu iš aštuonių sportininkių žengė baltarusė Violeta Skvortsova – 13,99 m.

„Žinojome, kad tarpai tarp šuolių bus pakankamai dideli, bet tu tą žinai – darai papildomus pagreitėjimus, apšilimą. Kažkaip jutau, kad nebuvo laisvumo, kurį aš pripratusi turėti prieš įsibėgėjimus. Bandžiau pati galvoti ir taisyti, bet vienas dalykas, kaip tu tą jauti, o kitas – kai dar yra jaudulys“, – tęsė D. Zagainova.

D. Zagainovos vasarą laukia rimčiausias karjeros išbandymas – Tokijo olimpinės žaidynės. Absoliutus sportininkės ir Lietuvos rekordas trišuolio rungtyje yra 14,43 m

„Vienintelis dalykas tai, kad reikia atidirbinėti viską iki to, kad neprireiktų nieko – nei pagalbos iš šono. Tiesiog reikia daugiau įdirbio ir tos pačios praktikos, o niekur daugiau neįgausiu tokios patirties, kaip tokiose varžybose, tokiose situacijose, įtampoje. Tik čia gali pamatyti pagrindines klaidas, kurias vėliau gali taisyti“, – LRT.lt kalbinta sakė D. Zagainova.

Į tolesnį etapą nepateko ir Europos čempionate debiutavęs bėgikas Rapolas Saulius, kuris 60 m barjerinio bėgimo kvalifikacijoje galutinėje įskaitoje liko 28-as. Jis atbėgo per 7,90 sek., nuo savo karjeros rekordo atsilikęs 0,03 sek.

„Džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti tokio rango varžybose, džiaugiuosi, kad pavyko nusiraminti, bet nesidžiaugiu, ką padariau bėgdamas. Yra daug klaidų, kur galėčiau pasitaisyti ir subėgti daug geresniu rezultatu“, – po finišo kalbėjo savo bėgime vieną varžovą aplenkęs R. Saulius.

Europos uždarų patalpų čempionatas Torunėje baigsis sekmadienį. Rytoj iš lietuvių finale dėl medalio kovos vienas lietuvis – šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.