2021.03.06 11:58

Kvalifikacijoje pajėgių varžovų greitį pajutęs Truskauskas: padariau maksimaliai, ką galiu

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.06 11:58

Šeštadienį Torunėje (Lenkija) startavo trečia 2021 m. Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato diena. Pirmasis iš lietuvių pasirodė bėgikas Gediminas Truskauskas, kuris bandė įveikti 60 m distancijos kvalifikaciją.

Arti savo rekordo bėgęs G. Truskauskas liko už pusfinalio borto – jis distanciją įveikė per 6,80 sek. Dar šį sezoną bėgikas buvo pagerinęs asmeninį rezultatą – 6,77 sek.

Lietuvis iš septynių varžovų į priekį užleido penkis, o pats savo bėgime liko šeštas, nuo lyderio atsilikęs 0,12 sek.

„Nepasakyčiau, kad labai blogai, – po finišo sakė sportininkas. – Paskutiniame starte pirmas užbėgimas taip pat buvo 6,80 sek., po to 6,77 sek. bėgau. Išėjo subėgti arti to, o antrame bėgime dažniausiai laikas būna geresnis“.

G. Truskauskui tai buvo debiutas Europos uždarų patalpų čempionate. Į jį bėgikas pateko kone paskutinėse varžybose, kuriose dar buvo galima vykdyti normatyvą.

„Viskas puikiai – sąlygos ir konkurencija, reikėjo spausti nuo pirmų žingsnių. Manau, kad šiai dienai padariau maksimaliai, ką galiu“, – pridūrė 47-ą vietą tarp 64 dalyvių užėmęs lietuvis.

Šeštadienį Torunėje savo pasirodymą pradės dar du lietuviai – po pietų kvalifikaciją sieks įveikti trišuolininkė Diana Zagainova, o 13:29 val. per barjerus bėgs Rapolas Saulius.