Sportas

2021.03.06 12:44

Krepšinio ekspertas įvertino daugybę diskusijų sukėlusią Grigonio pražangą: teisėjų sprendimas pasirodė keistas

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.03.06 12:44

Krepšinio profesoriaus vadinamo Ettore Messinos treniruojamo Milano „AX Armani“ (18-10) klubo viešnagė Kaune susiklostė sėkmingai.

Italijos ekipa svečiuose 69:64 po ganėtinai dramatiškos kovos įveikė „Žalgirio“ (15-13) krepšininkus ir taip sustiprino savo pozicijas turnyro lentelės viršūnėje.

Tuo tarpu Martino Schillerio auklėtiniai turėjo viena diena poilsio daugiau ir buvo pakilios nuotaikos po pergalės prieš Vilerbano ASVEL, tačiau perlaužti E. Messinos gynybinių schemų nepavyko.

Šis pralaimėjimas nelaidoja žalgiriečių vilčių patekti į Eurolygos atkrintamąsias, tačiau vietos klaidoms lieka vis mažiau.

LRT.lt apžvelgia svarbiausius penktadienio dvikovos momentus.

Po atkaklaus mūšio „Žalgiriui“ nepavyko pasipriešinti Milano „AX Armani“

Išlukštenta M. Schillerio gynybos sistema

Kauno ir Milano klubai šį sezoną susitiko jau trečiąjį kartą, tačiau visus sykius laimėjo E. Messinos kariauna. Pats pirmas susitikimas vyko dar prieš prasidedant Eurolygos sezonui, kuomet draugiško turnyro Kaune finale „AX Armani“ susitvarkė su „Žalgiriu“. Tuomet buvo kalbama apie tai, kad E. Messina taktiniais ėjimais buvo gerokai pranašesnis.

Penktadienį laidoje „Eurolyga per LRT“ po rungtynių kalbėjęs Mindaugas Brazys pripažino, kad ir šį kartą krepšinio profesorius puikiai paruošė savo auklėtinius, kurie išlukšteno „Žalgirio“ gynybos schemas.

„Rungtynės buvo labai jau tokios gynybinės, kokios dažniausiai ir būna antrosios dviguboje Eurolygos savaitėje. Nelabai gražios žiūrovui, kontaktinės tokios.

Tačiau mane ši dvikova kažkiek sugrąžino į ikisezoninį turnyrą Kaune, kuomet finale Milano klubas įveikė „Žalgirį“. Tuomet E. Messina labai neblogai perskaitė M. Schillerio gynybinę schemą. Panašiai įvyko ir šioje dvikovoje.

Milano klubas pelnė daug taškų po to, kai buvo apžaista „Žalgirio“ gynybo schema. Yra klubai, kurie tam ruošiasi ir nežaidžia šabloniškai.

E. Messinos auklėtiniai žinojo tiksliai veiksmus, kurios reikėjo daryti“, – laidoje „Eurolyga per LRT“ teigė krepšinio specialistas M. Brazys.

LRT.lt siūlo pasižiūrėti eksperto rungtynių analizes ištraukas, kuriose atskleidžiama, kaip Milano krepšininkai įveikė „Žalgirio“ gynybą.

Eurolyga per LRT. Po ypatingai sunkaus mūšio – pralaimėjimo kartėlis: „Žalgiris“ neatsilaikė prieš Milano „AX Armani“

Mariaus Grigonio techninė pražanga

Dvikovos metu „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas turėjo priekaištų rungtynių teisėjui. Vienas iš daugiausiai diskusijų sukėlęs momentas – M. Grigonio techninė pražanga ketvirtajame kėlinyje. Vienu metu atrodė, kad net aikštėje buvę žaidėjai nesuprato, kas vyksta.

Po dvikovos plačiau apie šį epizodą paaiškino M. Schilleris.

„Teisėjas jau buvo mus perspėjęs dėl to. Pagal krepšinio taisykles negalima išbėgti už aikštės ribų, negaliu ant teisėjų pykti, nes jau buvome gavę perspėjimą. Tačiau pasakysiu, kad neretai tokiose situacijose tave į užribį gali išstumti gynėjas. Manau, kad ten buvo būtent toks momentas. Tokia taisyklė egzistuoja, bet dar neteko susidurti su tokia nuobauda už jos pažeidimą“, – teigė austras.

Anot M. Brazio, šis teisėjų sprendimas pagal taisykles buvo atliktas teisingai, tačiau klaustukų dėl tokios techininės pražangos sušvilpimo vis tiek liko.

„Yra krepšinyje tokia taisyklė, kad tu negali be priežasties palikti aikštės ribų. Aišku būna kartais kontaktai, tave išstumia. Viskas tvarkoje. Tačiau čia nebuvo jokio kontakto ir Marius paprasčiausiai nubėgo užribiu be jokios priežasties.

Pagal taisykles, tai teisėjas buvo teisus, bet ar tokiu momentu reikia bausti žaidėją? Realiai situacijoje M. Grigonis neturėjo jokio pranašumo. Sprendimas pasirodė keistas“, – kalbėjo M. Brazys.

Tiesa, M. Schilleris po rungtynių arbitrams priekaištų neturėjo ir teigė, kad jie nenulėmė dvikovos baigties.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Milano „AX Armani Exchange“

Likusių rungtynių svarba

„Žalgiriui“ iki reguliariojo sezono pabaigos liko sužaisti vos 6 rungtynes. Tačiau net trys dvikovos laukia su pirmojo aštuntuko klubais. Arrtimiausiomis savaitėmis žalgiriečių lauks bene rimčiausias išbandymas šioje sezono stadijoje – dvi išvykos į Stambulą ir rungtynės su „Anadolu Efes“ ir „Feberbahče“.

Gali būti, kad būtent šios dvikovos ir atsakys į klausimą, ar „Žalgiris“ yra pajėgus išokti į tą nuvažiuojantį Eurolygos atkrintamųjų traukinį. Kol kas M. Schillerio kariauna rikiuojasi 9-oje vietoje ir nuo aukščiau esančių klubų atsilieka viena arba dviem pergalėmis.

Patys žalgiriečiai supranta, kad jų laukia svarbios rungtynės.

„Žinom situaciją, žinom ko čia susirinkom, žinom, kiek žmonių mus palaiko, mūsų įkvepinėti nereikia čia“, – po pralaimėjimo Milano klubui kalbėjo M. Grigonis.

„Gaila rungtynių. Žinojome, kokios svarbos tai yra rungtynės, žinojome tai, kad varžovas stiprus. Nieko, pralaimėjome, bet dar rungtynių liko, stengsimės kitose runtynėse iškovoti pergalių ir įšokti į TOP–8 traukinį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo L. Lekavičius.

Kartą „Žalgiris“ jau buvo visų nurašytas prieš dvejus metus, bet sugebėjo įšokti į nuvažiuojantį traukinį. Tai prisiminė ir M. Brazys.

„Žalgiris“ jau kažkada yra įrodęs, kai visi buvo nurašę, atrodė misija neįmanoma, bet jie tą padarė. Laukia dvi ant bangos žaidžiančios Stambulo komandos, bet reikia važiuoti ir žaisti, nėra ką daryti ir skaičiuoti, kito kelio nematau“, – kalbėjo krepšinio specialistas.

„Žalgirio“ ir „Anadolu Efes“ rungtynės vyks kovo 12 dieną.