2021.03.06 09:57

Jasikevičiaus planuose – mažesnis „Barcelona“ žvaigždyno klaidų skaičius ir užtarnautas poilsis

LRT.lt2021.03.06 09:57

„Mes žinojome, kad „Baskonia“ pastaruoju metu žaidžia nuostabiai“, – po pergalės prieš Vitorijos klubą kalbėjo „Barcelona“ (20-8) strategas Šarūnas Jasikevičius.

Lietuvio auklėtiniai savo treneriui įteikė gimtadienio dovaną ir penktadienį 71:57 (25:4, 8:22, 17:19, 12) palaužė atkaklų Vitorijos „Baskonia“ (14–14) krepšininkų pasipriešinimą.

„Sveikinimai sirgaliams, mano žaidėjams. Varžovai buvo laimėję 9 rungtynes iš pastarųjų 10 ir šiuo metu kaunasi dėl patekimo į Eurolygos atkrintamąsias. To labiausiai ir bijojome – jie buvo labiau motyvuoti.
Laimei, jie nepasinaudojo mūsų klaidomis pirmajame kėlinyje“, – spaudos konferencijoje po dvikovos įžvalgomis dalinosi Š. Jasikevičius.

Pirmoji rungtynių pusė priminė amerikietiškus kalnelius. Jeigu pirmąjį kėlinį triuškinamai laimėjo „Barcelona“, tai antrajame dominavo „Baskonia“ krepšininkai ir sumažino atsilikimą.

Sėkmingą pasirodymą Vitorijos komanda pratęsė ir trečiajame kėlinyje, bet rungtynių pabaiga susiklostė ne jų naudai.

Susikaupę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai reikalus išsprendė rungtynių pabaigoje. Likus žaisti 4 minutes „Baskonia“ buvo sumažinusi atsilikimą iki keturių taškų, bet tuomet prabilo Barselonos komandos lyderiai ir atitrūkę nuo varžovų nebeleido pastariesiems pagalvoti apie pergalę.

„Manau, kad lemiamą ketvirtį sužaidėme puikiai. Mūsų gynyba, pagalba vienas kitam, detalių išpildymas, taip pat esame laimingi dėl pataikytų metimų. Iki dabar mes žaidėme ketverias rungtynes per laibai trumpą laiką, mums ir „Baskonia“ žaidėjams trūko šviežumo“, – po pergalės teigė Š. Jasikevičius.

„Barcelona“ komandą į priekį vedė dvigubą dublį surinkęs Nikola Mirotičius, kuris per 31 minutę pelnė 18 (4/7 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud. met.) taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir surinko 26 naudingumo balus.

„Baskonia“ atstovaujantis Rokas Giedraitis per 35 minutes pelnė 11 (4/6 dvit., 1/5 trit.) taškų, atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 6 naudingumo balus. Lietuvis tapo ir vieno iš įspūdingiausių rungtynių epizodo dalyviu, tiesa, ne iš gerosios pusės – per jį kamuolį sugrūdo Adamas Hanga.

Tadas Sedekerskis Vitorijos ekipai taškų nepelnė, atkovojo vieną kamuolį, kartą prasižengė.

„Baskonia“ komandos gretose rezultatyviausiai žaidė Youssoupha Fallas, kuris pridėjo 12 taškų.

„Svarbu dabar užbaigti savaitę ir truputį pailsėti. Mums taip pat reikia pradėti galvoti, kaip sumažinti klaidų skaičių. Su tokiu talentu, kokį turime, mes galime klysti ne daugiau 15 kartų per rungtynes. Šią savaitę klydome 19 ir 18 kartų. Tai reiškia, kad 19 ir 18 kartų nemėteme į krepšį.

Puolime turime daug talento, tačiau jei neatakuosi, tai taškų niekada nepelnysi. Svarbu, dabar kažkiek pailsėti ir sugrįžti pravėdintomis galvomis“, – kalbėjo „Barcelona“ treneris.