Sportas

2021.03.06 08:04

Po sunkių rungtynių Kaune Messina negailėjo pagyrų „Žalgirio“ organizacijai ir treneriui Schilleriui

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.03.06 08:04

„Žalgiris“ yra viena iš geriausių organizacijų Eurolygoje“, – po dramatiškos pergalės Kaune teigė Milano „AX Armani“ (18-10) treneris Ettore Messina.

Krepšinio profesoriaus kariauna svečiuose 69:64 (19:13, 15:19, 16:13, 19:19) sugebėjo palaužti „Žalgirio“ (15-13) pasipriešinimą.

Milano klubas nuolat pirmavo ir kelis kartus turėjo susikrovęs dviženklę persvarą, tačiau žalgiriečiai rasdavo jėgų atsitiesti. Galiausiai nugalėtojų likimas sprendėsi paskutinę rungtynių minutę.

Po atkaklaus mūšio „Žalgiriui“ nepavyko pasipriešinti Milano „AX Armani“

„AX Armani“ efektyviau sužaidė pirmąsias minutes ir žalgiriečiams neleidę laisvai kvėpuoti puolime pabėgo 19:13. Antrajame kėlinyje E. Messinos kariauna kelis kartus pavojingai nutolo, tačiau prieš pat pertrauką svečių ekipa įkrito į duobę.

Tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ priartėjo iki 2 taškų – 32:34.

Po pertraukos „Žalgiris“ vėl leido pabėgti savo varžovams, tačiau Luko Lekavičiaus dvitaškis su pražanga trečiojo ketvirčio pabaigoje leido atsilikti tik 5 taškais – 45:50.

Lemiamą kėlinį „AX Armani“ pradėjo sėkmingiau ir buvo vėl pabėgusi, tačiau „Žalgiris“ tolimų metimų dėka sugrįžo į rungtynes. „Žalgiris“ pakilo į lemiamą šturmą, tačiau „AX Armani“ atsilaikė ir iš Kauno išsivežė svarbią pergalę.

„Manau, kad įveikėme labai labai gerą komandą. „Žalgiris“ yra viena iš geriausių organizacijų Eurolygoje, dėl jų įdedamo darbo. Sunku prieš juos žaisti, jie gynyboje spaudžia visas 40 minučių. Šį kartą žaidėme be traumuoto Malcolmo Delaney ir galvoju, kad Michaelis Rollas padarė fantastišką darbą.

Mūsų gynyba buvo atkrintamųjų varžybų lygio, tačiau dabar visos likusios Eurolygos rungtynės įgavo atkrintamųjų statusą“, – po dvikovos spaudos konferencijoje kalbėjo E. Messina.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Milano „AX Armani Exchange“

– Prieš kelias dienas rungtynėse su „Fenerbahče“ pelnėte 92 taškus. Šiandien matėme 69 taškus. Tai nulėmė labiau nuovargio priežastys, ar daugiau dėl geros „Žalgirio“ gynybos?, – buvo paklausta „AX Armani“ stratego.

– Manau, kad taip nutiko dėl abejų priežasčių kartu sudėjus. Taip pat prisidėjo tas faktas, kad pralaimėjome rugntynes namuose, atsirado įtampa. Normalu. Eurolygoje būna keistų dalykų. Štai vakar „Anadolu Afes“ laimėjo 30 taškų skirtumu prieš CSKA, nors prieš tris mėnesius jie patys pralaimėjo Rusijos klubui 35 taškais. Karts nuo karto kiekvienas klubas pralaimi.

Prieš dvi dienas nežaidėme gynyboje taip, kaip reikia, tačiau „Fenerbahče“ turėjo puikias rungtynes puolime ir pelnytai laimėjo. Šį kartą buvo visiškai skirtingos rungtynės ir manau, kad jų negalima palyginti.

– Kaip vertinate M. Schillerio pirmąjį sezoną Eurolygoje?

– Manau, kad jis yra puikus žmogus, neteko sutikti jo už Atlanto, bet susitikome Europoje. Jis turi gerą krepšinio supratimą ir tiesą sakant, esu pasiskolinęs iš „Žalgirio“ keletą dalykų. Sakyčiau, kad jis labai gerai tvarkosi. Nėra lengva atvykti į kitą šalį, su kita kultūra.

Atvykęs taip pat neteko Patricio Garino, kuris turėjo būti labai svarbi žaidimo dalis. Būtų žaidęs trečioje pozicijoje, Marius Grigonis būtų daugiau žaidęs antroje. Manau, kad „Žalgirio“ gynyba yra labai aukštame lygyje, puolimas, natūralu, kad kažkiek priklauso nuo pataikymo.

Aš tikrai galvoju, kad M. Schilleris atlieka puikų darbą.

– Ar esate patenkintas Shavono Shieldso progresu?

– Manau, kad jis turi puikų sezoną, dėl to labai džiaugiamės. Jis yra vienas iš geriausių mųsų žaidėjų, gali puikiai žaisti ir gynyboje, ir puolim. Shavonas ir šiandien buvo viena iš pagrindinių mūsų pergalės dalių.

– Kaip vertinate savo žaidėjų gynybą prieš M. Grigonį?

– Visiškai M. Grigonio nesustabdysi. Tu gali bandyti tą daryti, apsunkinti jam gyvenimam bet visiškai nesustbadysi. Gali tik tikėtis, kad eliminuosi kažkiek iš žaidimo, tačiau bendrai paėmus, gerai padėjome vienas kitam. Manaum kad buvo lemiamas epizodas, kuomet Kyle`as Hinesas blokavo metimą.

Esame komanda, kuri dirba sunkiai gynyboje, dabar vėl tą parodėme. Buvo sunkios rungtynės, galėjo baigtis visaip. Sunku pirmauti visose rungtynėse keliais taškais ir išlaikyti susikaupimą. Reikia pagirti žaidėjus, kurie tikrai stengėsi.