Sportas

2021.03.05 21:57

Už finalo borto likusi Šerkšnienė nulenkė galvą prieš varžoves, Morauskaitė džiaugėsi įgyta patirtimi

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.05 21:57

Torunėje (Lenkija) vykstančiame 2021 m. Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate penktadienio vakarą dėl patekimo į 400 m bėgimo moterų finalą kovojo dvi pajėgios Lietuvos bėgikės – Agnė Šerkšnienė ir Modesta Morauskaitė.

Už finalo borto liko tiek kvalifikacijoje geriausią asmeninį rezultatą parodžiusi M. Morauskaitė, tiek dabartinė Lietuvos rekordininkė A. Šerkšnienė.

33-ejų A. Šerkšnienė, prieš dvejus metus Glazge vykusiame Europos uždarų patalpų čempionate užėmusi ketvirtąją poziciją, pusfinalyje Torunėje savo bėgime finišavo penkta – 53,09 sek. Šįryt vykusioje kvalifikacijoje bėgike pasirodė 0,09 sek. geriau.

„Taktika buvo tokia, kad pradėti stipriu startu, nes buvo labai stiprus pusfinalis, – kalbėjo sportininkė, po pirmųjų 100 metrų buvusi pirmoje pozicijoje. – Bėgo Europos čempionė, taip stipri britė ir olandė. Jos bėgimą pradeda stipriu startu, tai tikslas buvo neatsilikti arba eiti tolygiai. Manau, kad startas pavyko, o vėliau – nežinau. Jeigu gerai pamenu, mane užspaudė iš išorės, o ten ir pralošiau, atsidūriau ketvirtoje ar penktoje vietoje ir tada atsilošti keturias ar tris vietas į priekį uždarose patalpose yra beveik neįmanoma“.

A. Šerkšnienė, kvalifikaciją įveikusi per 53 sek., teigė, kad jėgų pusfinalyje nestigo.

„Jaučiuosi pakankamai neblogai, nes iš ryto tas bėgimas buvo, atrodo, pačios ritmu ir nelabai pavargau. O dabar tiesiog taktiškai neįvykdžiau bėgimo, bet toks sportas“, – teigė sportininkė.

A. Šerkšnienės bėgime triumfavo Lenkijos atstovė Justyna Swiety-Ersetic, kuri 400 m distanciją įveikė per 51,34 sek. ir ne tik užsitikrino vietą finale, bet ir pagerino Lenkijos rekordą uždarose patalpose. Su Lenkijos atstove A. Šerkšnienei teko varžytis ir vasarą įvykusioje „Deimantinėje lygoje“, kurioje pranašesnė buvo lietuvė.

„Uždarų patalpų sezonas labiau primena situacijas Glazge ir Birmingame, o „Deimantinė lyga“ vasarą pridavė tokio pasitikėjimo, kad aš galiu rungtyniauti su stipriausiomis atletėmis. Tokie tie pusfinaliai – iš kiekvieno patenka po dvi“, – pridūrė A. Šerkšnienė.

Paskutiniajame pusfinalyje pasirodžiusi M. Morauskaitė liko ketvirta, distanciją įveikusi per 53,20 sek. Kvalifikacijoje sportininkė buvo greitesnė ir sugebėjo pasiekti asmeninį rekordą – 52,52.

„Be abejo rezultatas tikrai netenkina, bet iš esmės esu patenkinta, – po finišo sakė M. Morauskaitė. – Vis dėlto žinojau, kad mano viltys patekti į finalą yra be galo menkos. Norėjau pasinaudoti proga ir pasimokyti, kaip bėgti uždarose patalpose, kaip reikia kovoti dėl pozicijos ir kad kovoti reikia labai stipriai. Manau, kad pamoka yra tikrai labai gera“.

M. Morauskaitė pusfinalyje tvirtai laikėsi savo pozicijos takelyje, vienoje atkarpoje net pečiais susirėmusi su Lea Sprunger, kuri finišavo trečia ir nepateko į finalą. Lietuvės pusfinalį laimėjo geriausią laiką šiame sezone turinti olandė Femke Bol.

„Taktiškai padariau taip, kaip maždaug ir galvojau. Mačiau, kad bėgsiu su Lea, kaip ir kvalifikacijoje, o bėgti už jos ilgų kojų yra labai nepatogu. Pagalvojau, kad šį kartą pabandysiu užsiimti patogesnę poziciją, rizikuosiu. Bėgau dėl patirties ir man tai puikiai pavyko“, – užbaigė sportininkė, kuri Europos uždarų patalpų čempionate varžėsi pirmą kartą karjeroje.

Iš trijų moterų 400 m bėgimo pusfinalių į finalą žengė po dvi pirmas pozicijas užėmusios sportininkės.