Sportas

2021.03.05 22:10

Schilleris teisėjams priekaištų neturėjo ir įvertino Grigonio techninės pražangos situaciją

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.03.05 22:10

„Manau, kad teisėjai dirbo gerai ir tikrai nenulėmė rungtynių baigties“, – po skaudaus pralaimėjimo namuose kalbėjo Kauno „Žalgirio“ (15-13) treneris Martinas Schilleris.

Lietuvos čempionai penktadienį 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19) nusileido Milano „AX Armani“ (18-10) krepšininkams.

„Žalgiris“ visos dvikovos metu alsavo svečių ekipai į nugarą, tačiau galiausiai pakilę į lemiamą šturmą pergalės išplėšti nesugebėjo.

M. Schillerio auklėtiniai buksavo rungtynių pradžioje ir leido Milano ekipai nutolti 19:13. Antrajame kėlinyje Ettore Messinos kariauna kelis kartus buvo susikrovusi dviženklę persvarą, tačiau tuomet „Žalgiris“ pagerintos gynybos dėka sugebėjo atsitiesti. Ilsėtis krepšininkai išėjo „AX Armani“ pirmaujant 34:32.

Po pertraukos „Žalgiris“ vėl leido pabėgti savo varžovams, tačiau Luko Lekavičiaus dvitaškis su pražanga trečiojo ketvirčio pabaigoje leido atsilikti tik 5 taškais – 45:50.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutėm iki susitikimo pabaigos Mariaus Grigonio tritaškis sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Tačiau tikra drama užvirė paskutinę minutę. „Žalgirs“ galėjo apsiginti ir būtų turėjęs šansą išplėšti pergalę, bet likus žaisti 20 sekundžių Shavonas Shieldsas išprovokavo pražangą ir baudų metimais padidino „AX Armani“ persvarą iki 4 taškų. L. Lekavičius dar bandė gelbėti situaciją tolimu metimu, tačiau šis skriejo pro šalį.

„Tai buvo geras pasirodymas gynyboje. Mums tai buvo svarbu, nes „AX Armani“ yra viena geriausių puolimų komandų Eurolygoje. Puolime mes prametėme gana nemažai lengvų metimų, baudas metėme neįprastai blogu procentu. Tačiau dienos pabaigoje pergalė yra pergalė, o pralaimėjimas lieka pralaimėjimu“, – po dvikovos teigė M. Schilleris.

Eurolyga per LRT. Brazio krepšinio pamokos prieš „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ dvikovą

– Minėjote pramestus metimus. Kiek trūko Thomaso Walkupo indėlio puolime, kuris šiandien nepataikė nė vieno metimo?, – buvo paklausta „Žalgirio“ trenerio.

– Pasakyčiau, kad tokiose klampiose rungtynėse kiekvienas taškas yra svarbus. Tačiau tik apie Thomą negalėčiau kalbėti. Visi jie yra profesionalai ir niekas neprametė specialiai. Nė jis vienas nepataikė metimų šiose rungtynėse.

– Dvikovos metu Paulius Motiejūnas turėjo teisėjams priekaištų. Kaip jūs vertinate jų darbą?

– Manau, kad teisėjai dirbo gerai ir tikrai nenulėmė rungtynių baigties.

– Gal galite pakomentuoti situaciją, kuomet M. Grigonis užsidirbo techninę pražangą?

– Teisėjas jau buvo mus perspėjęs dėl to. Pagal krepšinio taisykles negalima išbėgti už aikštės ribų, negaliu ant teisėjų pykti, nes jau buvome gavę perspėjimą. Tačiau pasakysiu, kad neretai tokiose situacijose tave į užribį gali išstumti gynėjas. Manau, kad ten buvo būtent toks momentas. Tokia taisyklė egzistuoja, bet dar neteko susidurti su tokia nuobauda už jos pažeidimą.

– Kokių žaidėjų indėlio labiausiai pasigedote „Žalgirio“ puolime?

– Pasakyčiau, kad trūksta Artūro Milaknio. Tai nėra pasiteisinimas, tačiau jo indėlio labai trūksta, ne tik dėl pelnomų taškų, tačiau ir erdvių, kurias sukuria pritraukdamas gynėjus. Jį turi akylai prižiūrėti varžovai, o tuo pačiu susikuria erdvės ktiems žaidėjams. Tačiau yra kaip yra, negalime apie tai galvoti, turime rasti išeitį, kaip pelnyti taškus ir viskas bus gerai.

– Ettore Messina užsiminė, kad yra pasiskolinęs iš jūsų kelis derinius. Galbūt teko atkreipti dėmesį kuriuos?

– Pirmiausiai, tai E. Messina buvo mano idealas, kai aš augau ir jį stebėjau. Aš labai jį gerbiu, nes jo metodikas analizavau daugiausiai iš visų. Labai smagu girdėti tokius dalykus.

– Šioje dvikovoje rotacijoje naudojote Karolį Lukošiūną, o Steve`as Vasturia liko ant suolo. Kokį indelį įneša Karolis į jūsų žaidimą?

– Sunkus klausimas. Pirmas dalykas, tai Karolis yra labiau panašus į A. Milaknį savo žaidimo stiliumi. Todėl priėmėme sprendimą leisti jį. Steve`as yra labai svarbus žaidėjas, tačiau kitokio pobūdžio krepšininkas. Jis tikrai gaus minučių ateityje.

Kai laimime, tai visi sutinka su tuo, tačiau pralaimėjus užduotate klausimus. Tačiau tai yra mano darbo dalis.