Sportas

2016.05.06 19:06

D. Vištartaitę ir M. Valčiukaitę Europos irklavimo čempionate pristabdė lūžęs irklas

BNS2016.05.06 19:06

Penktadienį Brandenburge (Vokietija) prasidėjo 2016 metų Europos irklavimo čempionatas, kuriame pirmuosius atrankos barjerus sėkmingai įveikė trys lietuvių įgulos iš šešių.

Vienvietę irkluojanti Lina Šaltytė į pusfinalį žengė tvirtai. Atrankos plaukime Lietuvos atstovė distanciją įveikė per 8 min. 33,23 sek. ir savo plaukime nusileido tik austrei Magdalenai Lobnig (8:18,970).

Pasak Lietuvos irklavimo federacijos, moterų dviviečių varžybose Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę ištiko nesėkmė. Pusfinalyje lietuvės pirmavo, tačiau likus 100 metrų iki finišo, lūžo D. Vištartaitės irklas ir paskutinėje distancijos dalyje beliko stebėti pro šalį skriejančias varžoves.

Pirmąją vietą užėmusios vokietės Julia Lier ir Mareike Adams distanciją įveikė per 7 min. 22,93 sek., o D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė finišą pasiekė tik po 7 min. 56,39 sek. ir liko paskutinės – penktos.

Antrąją galimybę prasimušti į pusfinalį Lietuvos merginos turės šeštadienį paguodos plaukime.

Vyrų varžybose Mindaugas Griškonis (7:32,690) laimėjo vienviečių atrankos antrąjį plaukimą ir iš karto pateko į pusfinalį.

Taip pat sėkmingai pirmąjį atrankos barjerą įveikė ir Rolandas Maščinskas su Sauliumi Ritteriu. Atrankos plaukime lietuviai distanciją įveikė per 6 min. 49,240 sek., užėmė pirmąją vietą ir taip pat tiesiausiu keliu žengė į pusfinalį.

Lengvo svorio dvivietę irkluojantys Lukas Dobrovolskis ir Deividas Kluonis penktadienį varžovams neprilygo. Savo atrankos plaukime lietuviai finišą pasiekė per 7 min. 16,41 sek. ir liko penkti. Paguodos plaukime L. Dobrovolskis ir D. Kluonis buvo kiek greitesni (7:12,95), bet taip pat liko penkti. Lietuvos lengvo svorio dvivietė pasirodymą Europos čempionate užbaigs šeštadienį startu C finale.

Paskutinė Lietuvos įgula – porinė keturvietė, kurią irkluoja Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius – pirmojo etapo barjero iš karto taip pat neįveikė. Lietuviai distanciją įveikė per 6 min. 50,82 sek. ir savo plaukime liko antri. Tiesiai į finalą žengė tik lenktynių nugalėtojai vokiečiai (6:14,230).

Vyrų porinių keturviečių paguodos varžybos taip pat vyks šeštadienį.