2021.03.05 19:21

Paskutinių sekundžių šturmas nepavyko – „Žalgiris“ nusileido „AX Armani“

LRT.lt2021.03.05 19:21

Kauno „Žalgirio“ (15–13) krepšininkai penktadienio vakarą Eurolygoje kovojo su varžovais iki pat paskutinių sekundžių, bet 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19) patyrė pralaimėjimą prieš Milano „AX Armani“ (18–10) ekipą.

Kauno „Žalgiriui“ priešininkus iš Milano teko vytis nuo pat pirmojo kėlinio, bet „Žalgirio“ krepšininkai į lemiamą kovą pakilo ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Likus kiek daugiau nei 5 minutėms iki rungtynių pabaigos „AX Armani“ ekipa buvo išsiveržusi į priekį 8 taškais, tačiau tuomet tritaškį smeigė Marius Grigonis, dar 5 taškus paeiliui pridėjo Lukas Lekavičius ir kauniečiai atsilikimą sumažino iki dviejų taškų.

Kova iki pat rungtynių pabaigos vyko taškas į tašką. Likus vienai minutei Kevinas Punteris pelnė du taškus ir Milano komanda jau nutolo 4 taškais (62:66). Į tai dvitaškiu atsakė Joffrey Lauvergne’as ir vėl per vieną metimą priartino „Žalgirio“ ekipą.

Tačiau tuomet Shavonas Shieldsas pataikė du baudos metimus, o užpulti nesugebėjęs „Žalgiris“ turėjo pripažinti Milano „AX Armani“ pranašumą.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai pasirodė 17 (3/6 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud. met.) taškų pelnęs M. Grigonis, kuris taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Naudingiausiai Kauno ekipos gretose žaidė J. Lauvergne’as, kuris pelnė 15 (6/11 dvit., 3/3 baud. met.) taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Kauno komanda nesugebėjo sustabdyti S. Shieldso. „AX Armani“ krepšininkas per 32 minutes pelnė 23 (5/8 dvit., 3/6 trit., 4/6 baud. met.) taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavmus ir surinko 27 naudingumo balus.

„AX Armani“: S. Shieldsas (5/8 dvit., 3/6 trit., 4/6 baud. met.) 23, K. Punteris 14, K. Hinesas (7 atk. kam.) ir L. Datome po 10.

„Žalgiris“: M. Grigonis (3/6 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud. met.) 17, J. Lauvergne’as (9 atk. kam., 24 naud. bal.) 15, L. Lekavičius 11, N. Hayesas 7, A. Rubitas 6.

Po atkaklaus mūšio „Žalgiriui“ nepavyko pasipriešinti Milano „AX Armani“

*****

Po ketvirtojo kėlinio Kauno „Žalgiris“ – Milano „AX Armani“ 64:69 (13:19, 19:15, 13:16, 19:19).

M. Grigonis užsidirba techninę pražangą, o priekyje po 4 minučių paskutiniame ketvirtyje vis dar yra Milano krepšininkai - 49:55. S. Shieldsas ir toliau lieka rezultatyviausiu „AX Armani“ gretose pelnęs 19 taškų.

L. Lekavičiaus tempiama „Žalgirio“ komanda priartėjo prie varžovų – 59:62.

K. Punteris pataikė labai skaudų tritaškį ir „Žalgiris“ jau atsilieka keturiais taškais – 62:66.

*****

Po trečiojo kėlinio Kauno „Žalgiris“ – Milano „AX Armani“ 45:50 (13:19, 19,15, 13:16).

Trečiojo kėlinio pradžioje į priekį taškais vėl nurūko Milano komanda ir susikūrė 7 taškų pranašumą - 34:41.

Likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ atsilikimo sumažinti nesugebėjo – 39:46. Rezultatyviausio žaidėjo titulą Milano ekipoje perėmė 14 taškų pelnęs S. Shieldsas.

Sėkmingai užbaigę trečiąjį ketvirtį Kauno ekipos krepšininkai minimaliai sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 45:50.

*****

Po antrojo kėlinio Kauno „Žalgiris“ – Milano „AX Armani“ 32:34 (13:19).

Antrąjį „Žalgirio“ tritaškį šiose rungtynėse antrojo kėlinio pradžioje pataikė Karolis Lukošiūnas ir priartino Kauno ekipą prie tolstančių varžovų – 16:23.

„Žalgirio“ ekipa sunkiai renka taškus puolime ir Milano krepšininkai vis dar priekyje – 22:28. K. Punteris Milano ekipai jau yra pelnęs 12 taškų.

Kauno komanda kiek sėkmingiau žaidė antrojo kėlinio pabaigoje ir sugebėjo sumažinti atsilikimą nuo svečių – 32:34. „Žalgirio“ gretose kol kas geriausiai žaidžia 11 taškų pelnę M. Grigonis ir J. Lauvergne`as.

*****

Po pirmojo kėlinio Kauno „Žalgiris“ – Milano „AX Armani“ 13:19.

Geriau rungtynes pradėjo „AX Armani“ ekipa, kuri susitikimą pradėjo rezultatu 2:6.

Žalgiriečiai netruko pavyti Milano ekipą - 10:12. J. Lauvergne`as kol kas rezultatyviausiai žaidžia Kauno komandos gretose ir savo sąskaitoje jau turi 7 taškus. „AX Armani“ komandoje daugiausiai taškų kol kas yra surinkęs K. Punteris, kuris pelnė jau 6 taškus.

Pirmojo kėlinio pabaigoje savo pranašumą padidino Milano komanda - 13:19. Kauno ekipa kol kas prastai meta iš žaidimo ir jau 6 kartus suklydo.

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne`as.

„AX Armani“ startinis penketas: Kevinas Punteris, Michaelas Rollas, Shavonas Shieldsas, Jeremy Evansas, Kyle`as Hinesas.

*****

„Eurolyga per LRT“ studijoje mintimis apie rungtynes pasidalijo krepšinio treneris Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Brazio krepšinio pamokos prieš „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ dvikovą