Sportas

2021.03.05 14:10

Su karjeros rezultatu į Europos čempionato pusfinalį patekusi Morauskaitė: esu be proto laiminga, abu tikslai įvykdyti

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.05 14:10

Penktadienį Torunėje (Lenkija) tęsiasi 2021 metų Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Jį sėkmingai pradėjo dvi Lietuvos 400 m bėgimo atstovės – Modesta Morauskaitė ir Agnė Šerkšnienė, kurios įveikė kvalifikaciją ir varžysis pusfinalyje.

Skambiai į pusfinalio traukinį įšoko 25-erių M. Morauskaitė, kuri savo bėgime finišavo per 52,52 sek., užėmė trečiąją vietą ir pasiekė asmeninį rekordą. Bendroje įskaitoje jos rezultatas – septintas.

„Esu be proto laiminga, – iškart po finišo sakė pirmą kartą karjeroje į Europos čempionato pusfinalį patekusi M. Morauskaitė. – Abu tikslai įvykdyti – pasiektas ir pusfinalis, ir asmeninis rekordas. Žinojau, kad neturiu prabangos bėgti vien tik dėl pozicijos, nes mano bėgime bėgo titulą ginanti šveicarė, taip pat labai stipri airė ir italė. Žinojau, kad man reikia bėgti nuo pradžių ir kovoti iki pat galo“.

M. Morauskaitės geriausias sezono ir karjeros rezultatas iki šių varžybų buvo 53,05 sek.

„Tikrai tikėjausi (asmeninio rekordo – LRT.lt.). Treniruotėse sekėsi be galo gerai. Paskutinėmis treniruotėmis kojos nešė, svoris nukrito, tikrai žinojau, kad esu pasiruošusi bėgti aukštam rezultatui ir konkuruoti su stipriomis merginomis“.

Paskutiniajame septintajame 400 m bėgime pasirodė Lietuvos rekordininkė A. Šerkšnienė, kuri atbėgo per 53 sek. ir finišavo antra. Jeigu M. Morauskaitė į pusfinali pateko pademonstravusi aukštą rezultatą tarp sportininkių, kurios savo bėgimuose liko už pirmųjų dviejų vietų, tai A. Šerkšnienei į jį žengė savo bėgime užėmusi vieną iš dviejų pozicijų.

„Džiaugiuosi, nes planas ir buvo patekti į sekantį etapą, – teigė A. Šerkšnienė. – Viskas kaip ir pavyko. Aš ir planavau „vesti“ savo bėgimą. Aišku, niekada nežinai, galbūt išlys kokia varžovė po 200 m, bet taip neįvyko ir bėgau savo tempu. Dabar nebuvo chaoso, bet pusfinalyje bus stipresnės varžovės, todėl visko gali būti, ten visos gali bėgti apylygiai“.

Iš viso kvalifikacijoje pasirodė 42 sportininkės, iš kurių 18 pateko į pusfinalį. Iš septynių bėgimų tiesioginius kelialapius į pusfinalį iškovojo pirmas dvi pozicijas užėmusios dalyvės ir dar keturios, kurios buvo atrinktos pagal parodytą laiką.

Dėl patekimo į finalą sportininkės, įskaitant abi lietuves, varžysis jau šį vakarą nuo 20:33 val., o pati kova dėl medalių įvyks šeštadienį vakare.