Naujienų srautas

Sportas2016.05.06 15:44

Stambule startavo atrankos į olimpines žaidynes imtynių turnyras

BNS 2016.05.06 15:44

Penktadienį Stambule (Turkija) startavo antrasis atrankos į Rio de Žaneiro (Brazilija) žaidynes imtynių turnyras. Tai paskutinė galimybė atletams iškovoti kelialapius į vasaros olimpines žaidynes.

Turnyre paaiškės 36 laimingieji. Savo valstybei vietas imtynių varžybose žaidynėse Brazilijoje užtikrins tik į finalus patekę atletai – po dvylika graikų-romėnų imtynininkų, laisvūnų ir moterų imtynių atstovių.

Pirmieji Stambulo arenoje pečius surems klasikai. Mūsų šaliai atstovauja Aleksandras Kazakevičius (75 kg), Laimutis Adomaitis (85 kg), Vilius Laurinaitis (98 kg) ir Mantas Knystautas (130 kg).

Pasak Lietuvos imtynių federacijos, varžybos nesėkmingai susiklostė Aleksandrui Kazakevičiui. Vilnietis pirmoje kvalifikacinėje imtyje svorio kategorijoje iki 75 kilogramų susitiko su slovėnu Jure Kuharu ir pralaimėjo jam rezultatu 5:14.

Po pirmo kėlinuko nebuvo jokio pavojaus signalo – Lietuvos valdė situaciją ir parteryje po ridenimo pirmavo 2:0. Antrame kėlinuke Londono olimpinių žaidynių prizininkas savo persvarą padidino dar trimis taškais. Likus mažiau nei porai minučių iki dvikovos pabaigos, A. Kazakevičiui teko gintis parteryje.

Slovėnas be ypatingų pastangų atliko virtinę ridenimų ir iškovojo pergalę. Akivaizdu, kad A.Kazakevičius kovos metu patyrė traumą, kadangi po dvikovos ilgai sėdėjo sukniubęs ir kilimą paliko dilbiu spausdamas, matomai, skaudantį šoną.

Svorio iki 98 kilogramų (22 dalyviai) kvalifikacinėje imtyje Vilius Laurinaitis grūmėsi su Korėjos atletu Kimu Seunjungu. Abu imtynininkai yra džiuginę savo gerbėjus pasaulio jaunimo čempionatuose. 2012 metais Tailande lietuvis tapo pasaulio jaunimo čempionu, o jo varžovas iš Korėjos 2014-ais Kroatijoje iškovojo sidabrą.

Įpusėjus pirmajai dvikovos minutei, V. Laurinaitis po atakos šalia kilimo krašto iškovojo tašką, tačiau po pirmos sėkmės prarado dėmesio koncentraciją ir užlėkė ant dubens (1:4). Didelių pastangų dėka joniškietis išsikrapštė į viršų ir sušvelnino rezultatą 2:4.

Antrame kėlinuke lietuviui pavyko dar du kartus „sprogti“ ir išlyginti rezultatą (4:4), tačiau sunkiai krapštomi taškai atėmė per daug jėgų. Akivaizdžiai matėsi, kad korėjietis, kurį vertingesnio metimo dėka tenkino lygiosios, yra šviežesnis. Sekundės tirpo, o išsekęs V. Laurinaitis nesurado jėgų lemiamam šturmui. Esant rezultatui 4:4 pergalę teisėjai skyrė Korėjos imtynininkui.

Laimutis Adomaitis (85 kg, 24 dalyviai) buvo arti prarajos, tačiau per kiek daugiau nei minutę panaikino trijų taškų persvarą ir įveikė varžovą iš Indijos Ravinderį Khatrį. Likus pusantros minutes iki susitikimo pabaigos, pakako lietuvio žvilgsnio į nemalonius skaičius švieslentėje po kurio jis įsibėgėjo ir nepaleido iniciatyvos iki finalinio švilpuko.

Pirmame kėlinuke L. Adomaitis surado savo taškus ir pusės minutės pertraukėlei iškeliavo pakankamai ramus.

Antroje dvikovos dalyje lietuvis buvo įspėtas, o jo gynyboje parteryje atsirado skylių. Kas vyko ant kilimo sunkiai susigaudė ir teisėjai, kurie kelis kartus peržiūrinėjo įvairius kovos epizodus. Galiausiai švieslentėje užsižiebė mano minėti skaičiai 2:5. Tačiau Lietuvos imtynininkas pradėjo drąskyti indo gynybą, atliko porą aukštų ridenimų ir pakankamai saugiai užbaigė netikėtai sudėtinga imtynių partiją.

Susitikimo rezultatas 10:6 joniškiečio naudai.

Lietuvio varžovas ketvirtfinalyje – gruzinas Robertis Kobliašvilis.

Antrą varžybų dieną – šeštadienį – ant imtynių kilimo kovos Indrė Bubelytė (63 kg) ir Danutė Domikaitytė (69 kg).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi