Sportas

2021.03.04 22:40

Pirmasis iš lietuvių bilietą į Europos čempionato finalą iškovojęs Glebauskas: svarbiausia, kad būčiau žvalaus proto

Aivaras Katutis, LRT.lt iš Torunės2021.03.04 22:40

Ketvirtadienį Torunėje (Lenkija) prasidėjo 2021 metų Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame pasirodė pirmieji Lietuvos rinktinės atstovai. Šuolių į aukštį rungtyje varžėsi Adrijus Glebauskas ir Juozas Baikštys, 1500 m bėgime – Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius.

Pirmasis iš lietuvių kelialapį į finalą iškovojo A. Glebauskas, kuriam kvalifikacijoje pakluso 2,21 m aukštis. Jį lietuvis įveikė antruoju bandymu ir kartu su dar septyniais dalyviais sekmadienį kovos dėl medalių.

„Dukart esu buvęs Universiados finale, bet vyrų varžybose tai pirmas kartas. Tikėjausi finalo, rudenį dar daugiau – gal tai išsipildys, gal ir ne. Šiandien šuoliai nebuvo labai geri, nes galvoje jau buvo sekmadienis. Tas pridavė papildomo mąstymo, kurio šiaip nereikėtų laikyti galvoje per kvalifikacijas, nes gali prisižaisti. Tačiau tikėjau, kad būsiu ir turiu būti finale“, – iškart po varžybų sakė A. Glebauskas.

A. Glebauskas šuolių į aukštį finale pasirodys sekmadienį 12:25 val. Jo geriausias karjeros rezultatas – 2,27 m.

„Dabar reikia atsistatyti, nors šiaip neišeikvojau labai daug jėgų. Svarbiausia, kad finale būčiau žvalaus proto, nebūtų taip, kaip šiandien – šokinėju ir galvoju apie tai, kas bus sekmadienį. Finale reikia atsipalaiduoti ir bandyti padaryti kuo geresnį rezultatą“, – pridūrė sportininkas.

Kitas šuolininkas į aukštį J. Baikštys, į Europos čempionatą atvykęs organizatorių kvietimu, įveikė 2,10 m aukštį, tačiau kiti trys bandymai peršokti į 2,16 m aukštį iškeltą kartelę baigėsi nesėkmingai, kaip ir pačio sportininko pasirodymas šiose pirmenybėse.

J. Baikštys į Europos čempionatą buvo pakviestas dėl savo pademonstruoto rezultato šiais metais – 2,24 m. Tai buvo ne tik geriausias sezono, bet ir karjeros rezultatas.

Lietuvos rekordininkas S. Bertašius 1500 m bėgime pagerino sezono rezultatą (3 min. 42,17 sek.), tačiau savo bėgime liko šeštas, o bendroje įskaitoje – 25-as, todėl finale nedalyvaus.

Po finišo S. Bertašius neslėpė, kad tikslas buvo pagerinti asmeninį rezultatą, kurį jam prieš metus pavyko užfiksuoti Belgrade – 3 min. 42,06 sek.

„Pasirodymą vertinu neblogai. Aišku, iki to gerumo pritrūko asmeninio rekordo, o toks tikslas ir buvo – stengtis daryti greitesnį bėgimą, o jeigu reikės, tai išeiti į priekį, kad nenukristų tempas. Gaila, kad ir vėl šiek tiek pritrūko iki rekordo“, – sakė bėgikas.

Iš keturių 1500 m bėgimų tiesioginį bilietą į finalą iškovojo dvi pirmas pozicijas užėmę sportininkai. S. Bertašius pripažino, kad konkurencija yra stipriai išaugusi.

„Tikrai labai nustebino. Dalyvavau prieš dvejus metus Glazge, ten varžovų buvo dvigubai mažiau ir tikrai nesitikėjau, kad tiek susirinks varžovų. Tačiau tai tik parodo, kad lygis Europoje kyla. Reikia labai pasistengti, kad spėčiau su jais kartu tobulėti“, – pridūrė S. Bertašius.

Europos uždarų patalpų čempionatas tęsis penktadienį. Rytinėje dalyje atranką 400 m bėgime sieks įveikti Agnė Šerkšnienė su Modesta Morauskaite, o šuolių į tolį rungtyje – Jogailė Petrokaitė.