Sportas

2016.05.06 14:55

LRT tiesiogiai transliuos Europos irklavimo čempionatą

BNS, LRT.lt 2016.05.06 14:55

Penktadienį Brandenburge (Vokietija) prasideda 2016 metų Europos irklavimo čempionatas, o sekmadienį LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos Europos irklavimo čempionato finalus.

80 km į vakarus nuo Berlyno nutolusiame mieste savo sugebėjimus demonstruos 6 Lietuvos įgulos (12 sportininkų). Vienvietes irkluos Lina Šaltytė ir Mindaugas Griškonis, dvivietes – Donata Vištartaitė ir Milda Valčiūnaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris, lengvo svorio dvivietę – Lukas Dobrovolskis ir Deividas Kluonis, o porinę keturvietę – Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius.

Europos čempionate dalyvaus irkluotojai iš 34 valstybių.

Vietų tarp geriausiųjų, tradiciškai, galima tikėtis iš keleto mūsų įgulų. Tą patvirtina ir ekspertų parengtas Europos čempionato gidas žiniasklaidai. Jame vyrų vienviečių varžybų absoliučiu favoritu laikomas čekas Ondrejus Synekas, laimėjęs šiame olimpiniame cikle visus tris pasaulio čempionatus ir tapęs pastarųjų dviejų Europos čempionatų laimėtoju. Tačiau nenurašomas ir M. Griškonis.

„M. Griškonis pernai pasaulio čempionate iškovojo 3-ą vietą ir yra 2011 bei 2012 metų Europos čempionas, – rašoma gide. – Jis dėl medalių Brandenburge turėtų kovoti su kylančia Kroatijos žvaigžde Damiru Martinu.“

Į šios trijulės pozicijas, pasak ekspertų, gali kėsintis 2012 metų olimpinio bronzos medalio laimėtojas britas Alanas Campbellas, belgas Hannesas Obreno ir suomis Robertas Venas.

D. Vištartaitei ir M. Valčiukaitei Vokietijoje teks iš naujo įrodyti, kad gali prilygti pastarajame pasaulio čempionate sidabro medalius laimėjusioms graikėms Aikaterini Nikolaidou ir Sofiai Asoumanaki bei laipteliu žemiau likusioms vokietėms Juliai Lier ir Mareikei Adams.

2013 metų Europos ir pasaulio čempionės iš Lietuvos pernai planetos pirmenybėse liko penktos, praleidusios į priekį dar ir lenkes Magdaleną Fularczyk bei Natalią Madaj.

Vyrų dviviečių varžybų didžiausiomis žvaigždėmis vadinami kroatai broliai Martinas ir Valentas Sinkovičiai. Jiems priklauso 2014 ir 2015 metų planetos čempionų titulai bei pasaulio rekordas.

Pagrindiniais jų konkurentais ekspertai laiko, be abejo, R. Maščinską ir S. Ritterį bei vokiečius Marcelį Hackerį ir Stephaną Kruegerį.

Taip pat patariama nenuleisti akių nuo prancūzų Hugo Boucherono bei Matthieu Androdiaso ir britų Johno Collinso bei Jonathano Waltono. Tamsiuoju varžybų arkliuku gali tapti norvegai, tik šį sezoną suformavę komandą iš Kjetlio Borcho ir du kartus olimpinio vienviečių čempiono Olafo Tufte.

LRT TELEVIZIJA sekmadienį tiesiogiai nuo 12:45 val. transliuos Europos irklavimo čempionato finalus.