Sportas

2021.03.04 16:01

„AX Armani“ pasitinkantis Schilleris įvertino varžovų netektis ir galimą „Žalgirio“ pranašumą

LRT.lt2021.03.04 16:01

Kauno „Žalgirio“ (15-12) ekipa Eurolygoje penktadienį žais rungtynes su Milano „AX Armani“ (17-10) ekipa, kuri dar trečiadienį namuose žaidė kitas rungtynes. Nedidelio pranašumo fizine prasme besitikintis kauniečių treneris Martinas Schilleris įvertino varžovų komandą ir italų netektis.

„Žalgirio“ ir „AX Milan“ rungtynes per LRT TELEVIZIJĄ penktadienį žiūrėkite nuo 19:30 val. Transliacija prasideda laida „Eurolyga per LRT“.


Trečiadienį Milano krepšininkai gražiose ir rezultatyviose rungtynėse namuose 92:100 krito prieš Stambulo „Fenerbahče“. Nepaisant nesėkmės Ettore Messinos auklėtiniai lieka trečioje vietoje Eurolygoje.

„Tai gera komanda, trečia lygoje, ketvirta geriausia puolimo komanda. Kodėl jie tokie geri? Nes puikiai meta tritaškius ir nepraranda daug kamuolių. Gera komanda, su daug metikų po „picken rollo“. Bus geras iššūkis. Žaidėme su jais jau dukart, žinome juos gana gerai“, – kalbėjo M. Schilleris.

Po 82 taškus per rungtynes vidutiniškai metanti „AX Armani“ pagal šį rodiklį Eurolygoje yra trečia, o pagal tritaškių taiklumą (42,5 proc.) užima pirmą vietą. Kaip ir pažymėjo M. Schilleris, „AX Armani“ praranda labai mažai kamuolių, mažiausiai visoje Eurolygoje (vid. 10,8).

Trečiadienį su „Fenerbahče“ milaniečiai žaidė be traumas patyrusių Malcolmo Delaney ir Zacho LeDay`aus.

„Tai labai geri žaidėjai. Su Delaney jie prarado starto penketo įžaidėją, tai svarbi netektis. Nesakau, kad LeDay praradimas nieko nereiškia, bet manau, kad Delaney netektis yra svarbesnė. Jis vienas trijų geriausių lygos įžaidėjų. Bet tai vis tiek yra puiki komanda“, – kalbėjo M. Schilleris.

M. Delaney šį sezoną Eurolygoje renka po 10,9 taško (39 proc. trit.) ir atlieka po 3,9 rezultatyvaus perdavimo. Buvęs žalgirietis Z. LeDay`us įmeta po 10,3 taško ir atkovoja po 4,7 kamuolio.

Tuo tarpu „žalgiris“ ir toliau versis be Artūro Milaknio.

„Pakeitimai dėl Milaknio iš esmės yra dėl 20 minučių žaidimo laiko užpildymo. Sunku pakeisti tokį žaidėją. Užpildėme šias minutes Mariaus, Nigelo, Mariaus, Roko ir Steve`o kombinacija. Žinoma, reikia surasti balansą, tinkamus žaidėjus specifinės rungtynėms,. Tai keičisi iš rungtynių į rungtynes. Bet žaidimo stilius nesikeičia. Taip nėra, kad į jo vietą įdėtum kitą žaidėją ir jis duotų tą patį. Bet nėra kuo teisintis, visiems būna traumų“, – pasiteisinimų neieškojo „Žalgirio“ treneris.

Milano ekipa Eurolygos rungtynes žaidė trečiadienį ir jau po dviejų dienų po kelionės turi žaisti Kaune. „Žalgiris“ praėjusią savaitę turėjo tokį patį tvarkaraštį, kai antradienį žaidė namie su „Crvena Zvezda“, o jau ketvirtadienį Madride metė iššūkį „Real“.

„Tikiuosi, kad tai bus pranašumas, bet jis bus tik fizine prasme. Taip, buvome tokioje situacijoje ir mes. Teoriškai ir tikiuosi, kad praktiškai turėsime kažkokį pranašumą“, – teigė M. Schilleris.