Sportas

2021.03.04 11:42

COVID–19 plinta Lietuvos futbole: 12 atvejų nustatyta Vilniaus „Žalgiryje“, „Riteriuose“ – net 17

atnaujinta 12.55
Martynas Nesavas, LRT.lt2021.03.04 11:42

Nauji COVID–19 židiniai dega Vilniaus futbolo klubuose. Vilniaus „Žalgirio“ klube nustatyta jau 12 atvejų, o Vilniaus „Riterių“ gretose koronaviruso infekcija patvirtinta net 17 žmonių – šią informaciją LRT.lt patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Austina Vžesniauskaitė.

A. Vžesniauskaitė taip pat teigė, kad Vilniaus „Žalgirio“ gretose izoliacijoje atsidūrė 12 asmenų.

Lietuvos futbolo čempionai Vilniaus „Žalgiris“ praėjusį savaitgalį turėjo kautis dėl LFF Supertaurės, bet rungtynių išvakarėse gauti koronaviruso testo rezultatai privertė LFF nukelti dvikovą.

Su LRT.lt žurnalistu Roku Suslavičiumi anksčiau bendravusi Vilniaus „Žalgirio“ komandos vadovė Vilma Venslovaitienė atskleidė, kad žalgiriečiai laiką leidžia saviizoliacijoje.

„Dabar sėdime karantine. COVID–19 yra su mumis, reikia mokėti susigyventi. A lygą pradėsime nuo antro turo. Objektyviai mes negalime žaisti.

Tačiau svarbu, kad niekas neserga rimta forma, bet turime pasveikti“, – LRT.lt portalui sakė V. Venslovaitienė.

Ji taip pat patvirtino, kad laikantis visų taisyklių treniruočių procesą bus galima atnaujinti anksčiausiai trečiadienį.

Vilniaus „Riterių“ klube protrūkis ne ką mažesnis – jame užfiksuota net 17 atvejų, o A. Vžesniauskaitės teigimu, izoliacijoje atsidūrė dar 15 asmenų.

15min fotografas Lukas Balandis antradienį užfiksavo klubo treniruotę, kurioje buvo visas būrys žaidėjų, dauguma jų nedėvėjo kaukių ir sunkiai laikėsi atstumų.

Trečiadienį su su LRT.lt portalu bendravęs „Riterių“ klubo prezidentas Janas Nevoina teigė, kad šiuo metu treniruotėse pluša tik tie, kurie neturėjo kontaktų su užsikrėtusiais.

„Jeigu jiems yra paskirta izoliacija, tai tie ir izoliavosi. Dabar tiksliai nepasakysiu, tačiau turime virš 7–8 teigiamų atvejų, jie yra saviizoliacijoje.

Pas mus klube yra priskirti atsakingi žmonės, kurie bendrauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC), laikosi visų nustatymų ir jų nurodymų. Jeigu bus užfiksuoti kažkokie pažeidimai, tai mes atitinkamai ir reaguosime. Mes tikrai vadovaujamės taisyklėmis“, – teigė J. Nevoina.

A. Vžesniauskaitė LRT.lt teigė, kad su Vilniaus „Riterių“ klubu vyksta komunikacija.

Apie naujus atvejus Vilniaus „Riterių“ komandoje ketvirtadienį pirmasis pranešė 15min.lt žurnalistas Mantas Krasnickas.

Vilniaus „Riterių“ pranešime dar vasario 26 d. buvo kalbama apie pirmuosius COVID–19 atvejus klube: „Laikantis nustatytos tvarkos užsikrėtę asmenys atsidūrė saviizoliacijoje, o sveiki žaidėjai tęsia treniruočių procesą nuotoliniu būdu.“