Sportas

2021.03.06 11:00

Būsimai olimpietei Europos čempionate Lenkijoje – sezono lyderės išbandymas

LRT.lt2021.03.06 11:00

Diana Zagainova kartu su dar 8 mūsų šalies atletais rengiasi startui Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Torunėje. Prieš dvejus metus į finalą Glazge nepatekusi būsima olimpietė nuo to laiko gerokai pagerino rezultatus ir taikosi į kur kas aukštesnius tikslus, nors Lenkijoje konkurencija bus iš tiesų didelė.


Šeštadienį po pietų D. Zagainova startuos moterų trišuolio kvalifikacinėse varžybose, o finalas vyks sekmadienio vakarą. LRT PLIUS kanalu sekmadienį transliacija iš Lenkijos prasidės 18 valandą.

„Tarptautinėse varžybose dalyvavau šį ir praeitą sezoną, bet paskutinis čempionatas, kuriame atstovavau Lietuvai, buvo pasaulio čempionatas Katare 2019 metų rudenį. Juokiamės, kad neatsimename, kur pasidėjome nacionalinę aprangą, praėjo beveik pusantrų metų“, – juokavo D. Zagainova.

Būtent 2019-ųjų birželį D. Zagainova atliko kol kas geriausią šuolį karjeroje – 14 m 43 cm nušokusi sportininkė ne tik įvykdė olimpinį normatyvą ir iškovojo pirmą karjeros kelialapį į žaidynes, bet ir pasiekė Lietuvos rekordą.

„Apskritai varžybų lygis ir normatyvai šiemet labai aukšti. Susirenka tik 16 geriausių Europos šuolininkių, palyginti su kitomis rungtimis (sprinto rungtyje būna 60–70 dalyvių), tai daug ką pasako. Bet jei pažiūrėsime į šio sezono rezultatus, negaliu sakyti, kad jie labai aukšti. Tik 5 sportininkės įveikė 14 metrų ribą. Būtų galima išskirti tik graikę, kuri nušoko 14,60 metro ir pagerino asmeninį rezultatą“, – teigė D. Zagainova.

Didžiausia trišuolio rungties favoritė Torunėje bus būtent graikė Paraskevi Papachristou, šį sezoną jau šokusi 14,6 metro, – šiuo metu tai geriausias rezultatas pasaulyje 2021 metais.

Be jos, čia bus dar keturios atletės, šį sezoną įveikusios 14 metrų ribą. D. Zagainovos šio sezono geriausias rezultatas – 13,68 metro, bet pagal karjeros rekordą šiose varžybose yra tik trys sportininkės, kada nors karjeroje šokusios toliau nei lietuvė.

„Manau, nėra tokių varžybų, kuriose dalyvaudamas sportininkas neišsikeltų aukščiausių tikslų, ypač jei atstovauja Lietuvai. Varžybos, be abejo, svarbios, taip pat tokie startai duoda neįkainojamos patirties, kuri be galo svarbi prieš olimpines žaidynes“, – apie tikslus Torunėje sakė atletė.

Prieš varžybas stadione dažnai su ausinuku pastebima D. Zagainova, paklausta, ar muzika padeda nusiraminti, teigė, kad dažniausiai nebūna susikausčiusi, o muziką mėgsta pozityvią.

„Negaliu pasakyti, kad labai susikaustau, todėl ir atsipalaiduoti nelabai reikia. Labai svarbu kontroliuoti emocini foną ir savo energiją, kur ir kam ją išleidi, kokiems žmonėms, pokalbiams ar problemoms. Turi jausti save ir žinoti, nuo ko atsiriboti, nes tai išvargina, o kur gali įsikrauti. Dėl muzikos – turiu grojaraštį, bet jis nuolat papildomas. Galiu pasakyti, kad muzika yra pozityvi ir gerai nuteikianti“, – pasakojo D. Zagainova.

Transliacijos per LRT PLIUS ir LRT.lt:

Kovo 5 d. (penktadienis) – nuo 21.30 val.

Kovo 6 d. (šeštadienis) – nuo 20.00 val.

Kovo 7 d. (sekmadienis) – nuo 18.00 val.