Sportas

2021.03.03 14:23

Motiejūnas apie „Žalgirio“ finansinę padėtį: čia ne verksmas ir ne pasiteisinimas

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, Paulius Cubera, LRT.lt2021.03.03 14:23

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas su kitais krepšinio pasaulio atstovais, tarp kurių buvo ir LKL Prezidentas Remigijus Milašius, trečiadienį vykusiame Ekonomikos komiteto posėdyje kalbėjo apie finansinius nuostolius, kuriuos krepšinis patyrė dėl koronaviruso pandemijos. Skambiausia posėdyje nuskambėjusi frazė – „Žalgiryje“ vėluoja algos žaidėjams.

P. Motiejūnas paaiškino situaciją plačiau LRT TELEVIZIJAI teikdamas, kad nebandė „paverkti“, o posėdis buvo skirtas supažindinti valdžią su konkrečia situacija.

„Čia nėra mūsų vienų, o visų klubų prašymas, taip pat krepšinio federacijos ir LKL, kad būtų kažkiek kompensuojama mums dėl to, kad mes negalime parduoti bilietų. Kokia bus ta pagalba, neįsivaizduojame. Jeigu ji būtų, būtume labai laimingi. Tas posėdis tam ir buvo, kad pasakytume, jog situacija pas mus nėra gera ir tie nuostoliai yra dideli. Tikimės, kad būsime išgirsti. Suprantame, kad visiems ta situacija nėra lengva, bet kaip klubas irgi negalime tylėti, kad viskas yra gerai.

Suprantame, kad yra jautresnių sričių, bet mes giname savo sritį. Norėjome, kad mus išgirstų. Posėdžio metu kalbėjo, kad bus bandoma kažką daryti, tai laukiame kitų žingsnių“, – LRT sakė „Žalgirio“ vadovas.

Lietuvos čempionai prieš šį sezoną viešai pristatytame komandos biudžete planavo, kad iš bilietų pardavimo surinks 2,6 mln. eurų. Vis dėlto dėl rudenį kilusios antrosios koronaviruso bangos uždraudus sporto renginiuose lankytis žiūrovams, Eurolygoje vyko tik 3 mačai su žiūrovais Kaune.

Spalio 15 ir 22 d. rungtynėse su atitinkamai „Anadolu Efes“ ir „Valencia“ buvo po kiek daugiau nei 5 tūkst. žiūrovų, o lapkričio 6 dieną mače su „Real“ – jau tik šiek tiek virš 200.

Dėl pinigų, nesurinktų už bilietų pardavimą, žaidėjams komandoje vėluoja algos.

„Taip, vėluoja visiems. Žaidėjai tai supranta, nes tai yra gana normalu šiandien. Manau, kad daugumoje klubų yra tokia situacija. Nėra taip, kad mes nieko nedarome ir tikimės, kad tik Vyriausybė mus išgelbės. Eurolyga kalbasi ir su žaidėjų asociacija. Prieš sezoną jau kalbėjome, kad mažės klubų pajamos, jeigu bus uždrausta dalyvauti žiūrovams. Yra keli frontai, kuriuos bandome suderinti ir sumažinti tuos nuostolius.

Remiamės kitų valstybių pagrindu ir Europos Sąjungos pagrindu. Yra FIBA raštas, kuris kviečia atkreipti dėmesį į paramą klubams ir padėti išgyventi šitą sunkų laikotarpį. Čia nėra mūsų vienų iš piršto laužta užgaida. Tai yra tokia praktika, kad vyriausybės prisideda, kad klubai galėtų vykdyti veiklą. Mes nebeturime meškerės, kuria patys galėtume sužvejoti tą žuvį. Prašome atkreipti dėmesį, nes tai vyksta ne dėl mūsų pačių kaltės, o dėl pandemijos“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ vadovas taip pat teigė, kad Eurolygoje klubų situacija yra skirtinga priklausomai nuo to, kaip klubas įprastai renka biudžetą.

Pavyzdžiui Tel Avivo „Maccabi“ kasmet iš bilietų pardavimo į biudžetą surenka daugiau nei po 6–7 mln. eurų, tad jiems pandemija irgi yra skaudi, o CSKA ar Stambulo klubams, išlaikomiems savininkų, situacija nėra tokia sudėtinga.

„Eurolygoje yra klubų, kurie gyvena iš savininkų kišenės ir tokie, kurie verčiasi iš parduotų bilietų. Tai Vokietijos, Graikijos, Izraelio klubai ir mes. Mūsų visų apie 30 proc. pajamų sudaro bilietų pardavimai. Mums yra daug sunkiau nei futbolo klubams ar Rusijos klubams, kurie turi aiškius savininkus, bet matome ir „Chimki“ pavyzdį. Klubas byra ir jį palieka žaidėjai dėl tų pačių skolų. Neaišku, kokia klubo ateitis“, – svarstė P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ vadovas LRT galiausiai užtikrinto, kad ši situacija tikrai nebus pasiteisinimas, jeigu komanda nesugebės pasiekti Eurolygos atkrintamųjų varžybų.

„Esame kovoje ir viską padarysime, kad ten patektume. Ši iškilusi tema neparodo, kad mes nesikausime ar ieškome pagalvių, kodėl nepatekti į tą aštuntuką. Vyrai tikrai kaunasi. Eisime iki paskutinio ir šansų yra“, – užtikrino „Žalgirio“ vadovas.

Lietuvos čempionai Eurolygoje žais jau penktadienį, kai namuose priims Milano „AX Armani“. Mačas transliuojamas per LRT TELEVIZIJĄ nuo 19:30 valandos.