Sportas

2021.03.03 17:53

„Riterių“ prezidentas apie klubo treniruotes koronaviruso protrūkio metu: mes laikomės įstatymų

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.03 17:53

„Sezonas dar neprasidėjo, o jis jau karštas“, – juokiasi Lietuvos futbolo A lygos ir Vilniaus „Riterių“ prezidentas Janas Nevoina. Tik karštas jis ne gerąja prasme. Koronaviruso židiniai jau užfiksuoti trijuose A lygos klubuose – Vilniaus „Žalgiryje“ skelbiama apie 7 atvejus, „Panevėžyje“ – keturis. A lygos vadovas atsisako atskleisti, kiek užsikrėtusiųjų yra jo valdomame sostinės klube. Antradienio vakarą buvo užfiksuota rengiama gausi „Riterių“ treniruotė, bet J. Nevoina tikina, kad įstatymų jie nepažeidžia.

„Riterių“ prezidentas išdavė, kad koronaviruso atvejų skaičius klube yra „panašus“ į Vilniaus „Žalgirio“, bet tikslaus skaičiaus neįvardija: „Kiekvieną dieną keičiasi situacija, mes tikrai turime daugiau nei du ar tris atvejus. Bus pakartotiniai testavimai ir žinome kitų klubų padėtį – vieną dieną perpus daugiau, kitą perpus mažiau atvejų. Svarbu žiūrėti, kiek mes turime žaidėjų, kurie gali dalyvauti rungtynėse pagal mūsų reglamentą. Turi būti dvylika aikštės žaidėjų ir vartininkas. Aišku, mes turime laikytis ir Lietuvos valstybės įstatymų ir Sveikatos ministerijos įsakymų.“

Paklaustas, ar šiuo metu klubas gali organizuoti treniruotes, J. Nevoina teigė, kad ekipa laikosi visų taisyklių: „Mes laikomės įstatymų. Tie, kas gavo pranešimus – karantinuojasi. Kiti žaidėjai, kurie jų negavo, lauke, laikantis atstumų treniruojasi.“

15min fotografas Lukas Balandis užfiksavo klubo treniruotę, kurioje buvo visas būrys žaidėjų, dauguma jų nedėvėjo kaukių ir sunkiai laikėsi atstumų. Apie šią situaciją LRT.lt rašė trečiadienio rytą.

Koronaviruso židiniai klubuose buvo aptikti po to, kai privalomai buvo tikrinami prieš Supertaurės rungtynes, bet prieš startą A lygoje klubams neprivaloma testuotis. J. Nevoina įsitikinęs, kad tai pačių klubų atsakomybė, o profilaktiškai testuotis niekas nereikalauja.

– Sezonas dar net neprasidėjo, o jau plinta židiniai komandose. Tai išmuša iš vėžių?

– Viskas prasidėjo, kai reikėjo atlikti testus prieš Supertaurės rungtynes. Tada atsirado atvejų Vilniaus „Žalgiryje“ ir „Panevėžyje“. Pirmadienį gavome raštą iš Vilniaus „Žalgirio“, kad jie nori perkelti pirmąsias rungtynes su „Riteriais“. Mes tam pritarėme.

Čia iš tikrųjų yra iššūkis. Mes tikimės, kad klubų vadovų kvalifikacija leis suvaldyti situaciją. Pernai rudenį mes išsiuntėme į Sveikatos ministeriją mūsų koronaviruso valdymo taisykles ir nesulaukėme jokių pastabų. Po pastarųjų dienų įvykių vyksta darbas prie naujų taisyklių. Mes vėl jas siųsime į Sveikatos apsaugos ministeriją ir lauksime reakcijos. Gal bus kokių pastabų ar draudimų ir tada atitinkamai reaguosim.

– Kodėl jūs neatskleidžiate, kiek tiksliai yra atvejų jūsų komandoje?

– Mus painioja tokie atvejai kaip Dominyko Barausko. Jo testas buvo teigiamas, po to neigiamas ir parodė, kad jis nesirgo. Faktas toks, kad jis dabar yra izoliacijoje, nes vėl gavo teigiamą testą. Tai laukiame, ką parodys pakartotiniai testai. Čia niekada iki galo nesuprasi. Mes tik tikimės, kad nebus klubų, kurie norės tuo piknaudžiauti. Ir mes galėsime įvykdyti tą čempionatą, kaip rudenį suvaldėme tą riziką.

– Ar nereiktų pagalvoti apie profilaktinį komandų testavimą prieš A lygos rungtynes?

– Nėra tokio reikalavimo ar įstatymo. Tai yra klubų atsakomybė – jeigu jaučia žaidėjai simptomus, tai tada jie privalo testuotis. Niekas nedraudžia testuoti visą komandą, kad valdytų situaciją.

– Buvo kalbų, kad norėtumėte paskiepyti A lygos klubus prioriteto tvarka. Ar matote tokią galimybę?

– Federacija kreipėsi A lygos, I lygos ir nacionalinės rinktinės vardu, kad informuotų mus, kada bus galimybė mus paskiepyti kaip aukšto meistriškumo sportininkus. Kol kas negavome atsakymo, tik mums pasakė, kad mes nepatenkame į tą pirmumo eilę. Laukiame, gal po čempionato pradžios bus sureaguota ir kas atsirastų galimybė, bet nepažeistume kitų interesų.

– Suplanavote keturių ratų čempionatą. Ar tai nepernelyg ambicinga pandemijos metu?

– Keturių ratų čempionatas buvo sugalvotas dar gruodžio mėnesį. Dabar esame patvirtinę reglamentą tik dviejų ratų ir po jų bus rinktinės langas birželio mėnesį. Per tą laiką mes galėsime pamatyti, kokia yra situacija ir ką planuoti toliau. Tada bus priimtas sprendimas, ar kažką koreguoti.

– Kokio A lygos sezono tikitės?

– Sezonas dar neprasidėjęs, o jau karštas. Mes tikimės, kad sezonas bus geras. Rungtynes rodys per televiziją ir turėsime 180 rungtynių. Tai jau tarptautinis produktas. Manau, kad ir pandeminę situaciją pavyks suvaldyti su Sveikatos apsaugos ministerijos pagalba.

– Kada įmanoma tikėtis sirgalių sugrįžimo į stadionus?

– Apie žiūrovus kol kas net negalvojame. Kol kas galvojame apie tinkamą infrastruktūrą transliacijoms, filmavimui. Ne visuose stadionuose ji yra. Tikimės, kad žiūrovai į juos sugrįš vasarą.

– Kokį tikslą keliate Vilniaus „Riterių“ klubui?

– Kaip visada – laimėti čempionatą. Nėra kitų tikslų. Aišku, mūsų strategija nesikeičia – turime daug jaunų lietuvių žaidėjų ir mes tikime, kad jie gali laimėti čempionatą.