Sportas

2021.03.03 21:07

Europos čempionate laimę bandysiančių Lietuvos rekordininkų mintyse – kova su savimi ir rezultatų gerinimas

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.03.03 21:07

Torunėje (Lenkija) ketvirtadienį prasideda 2021 metų Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, į kurį kartu su kitais 724 atletais išvyko devyni Lietuvos garbę ginsiantys sportininkai. Iš jų du – Simas Bertašius ir Agnė Šerkšnienė – gali vadintis dabartiniais šalies rekordininkais.

Šveicarijoje gyvenanti bėgikė A. Šerkšnienė pastaraisiais metais kovojo ne tik su varžovais, bet ir su trauma, kuri ilgą laiką neleido įsivažiuoti. Vis dėlto 33-ejų sportininkė paliko skausmus užnugary ir šiuos metus pradėjo pačia aukščiausia nata.

Dar visai neseniai, vasario 13-ąją, A. Šerkšnienė varžybose Šveicarijoje 400 m nubėgo per 52,12 sek. ir ne tik pasiekė geriausią sezono rezultatą, bet ir pagerino Lietuvos rekordą. Kurį laiką sportininkė su šiuo rezultatu buvo aštunta pasaulyje.

„Formą tikrai galima vertinti gerai. Džiaugiuosi, kad vėl galiu normaliai bėgti, nes pastaraisiais metais kovojau su trauma. Bandžiau grįžti iš tos būsenos, kai labiau kovoji su problemomis, nei iš tikrųjų gali bėgti“, – LRT.lt sakė A. Šerkšnienė.

„Pasiruošimas šiam sezonui yra kitoks ir labai keistas. Viskas keitėsi, įskaitant ir mano treniruočių planą. Treneris norėjo naujovių, sezonas prasidėjo anksčiau, keitėsi stovyklos laikas ir vieta. Daug tokių naujovių, bet manyčiau, kad viskas pasiteisino. Jeigu pagerinau savo ir Lietuvos rekordą, manau, einu teisinga linkme“, – tęsė sportininkė.

A. Šerkšnienė su šio sezono rezultatu pasaulyje kol kas yra 18-a, o Europoje už ją greičiau bėgo aštuonios sportininkės. Visgi atsilikimas yra gana minimalus – lietuvę ir trečioje pozicijoje esančią lenkę Justyną Swiety-Ersetic skiria šiek tiek daugiau nei pusė sekundės (0,32 sek.).

„Nežiūrių į geriausių rezultatų sąrašą. Žinau, kad Europos čempionate bus tikrai aukšto lygio varžovių, bet rezultatai skiriasi viena ar keliomis šimtosiomis sekundės. Yra viena aiški lyderė – Femke Bol (50,64 sek. – LRT.lt.), ji su kita olande tikrai išsiskiria iš visų. O daugiau – visa grupė sportininkių, bėgančių panašiai. Tikrai nepriskiriu savęs prie favoričių ar lyderių, bet tikiuosi, kad Torunėje galėsiu pagerinti savo rezultatą“, – kalbėjo iš Kauno kilusi lengvaatletė.

„Stengiuosi galvoti žingsnis po žingsnio: iš pradžių apie parengiamuosius bėgimus, o tada – apie pusfinalį. Jame daug kas priklausys nuo to, su kokiomis varžovėmis reikės bėgti. Dažniausiai būna, kad į finalą iš vieno pusfinalio patenka pirmos dvi vietos. Jeigu sukris taip, kad viename bėgime bus trys stiprios bėgikės, tai bus labai stiprus pusfinalis ir negali žinoti, kaip pasiseks“, – tęsė A. Šerkšnienė.

Į Torunę su geromis emocijomis išvyko ir kitas Lietuvos bėgimo atstovas – S. Bertašius. Praėjusių metų žiemą šalies uždarųjų patalpų rekordą (3 min. 42,06 sek.) 1 500 m distancijoje pagerinęs sportininkas vasarį viešėjo Dortmunde, kur tik 0,17 sek. atsiliko nuo geriausio asmeninio rezultato.

„Esu nusiteikęs optimistiškai, – prieš išvykdamas į Lenkiją sakė S. Bertašius. – Forma, jeigu pavyksta bėgti arti savo rekordo, manau, tikrai nebloga. Aišku, pasiekti formos piką planuojame Europos čempionate, tad tikiuosi, kad ten bus dar geriau.“

Kalbėdamas apie tikslus Torunėje, S. Bertašius neslėpė, kad pagrindinis planas – patekti į finalą.

„Kiekvienas tarptautinis startas, juolab kai tenka atstovauti Lietuvos rinktinei, yra svarbus. Kad ir ką visi sakytų apie žiemos sezoną ir jo svarbą, vis tiek norisi kuo geresnio starto. Tikslas visada yra prasibrauti į finalą, taip pat sėkmingai dalyvauti atrankoje, nors kiekvieną kartą būna loterija – ne visada geriausius laikus turintys dalyviai patenka į finalą, o tuo labiau aš, kai nesu priskiriamas prie lyderių“, – teigė Lietuvos 1 500 m bėgimo stadione ir uždarosiose patalpose rekordininkas.

Tiek S. Bertašius, tiek A. Šerkšnienė varžėsi ir prieš dvejus metus Glazge vykusiame Europos uždarųjų patalpų čempionate. Tuomet taip pat Lietuvos rekordininko statusą turėjusiam S. Bertašiui nepavyko patekti į finalą, o A. Šerkšnienė buvo tik per žingsnį nuo medalio – finale liko ketvirta, nuo bronzą iškovojusios varžovės atsilikusi tik 0,06 sek.

„Glazge bėgau dar prieš traumą. Dabar traumos padariniai dar kartais pasijaučia, ypač po didesnio krūvio ar vienų kitų varžybų. Stebuklų Torunėje nesitikime, bet čempionatui tikrai pasiruošėme, treneris turėjo planą, aš jį vykdžiau. Kokią vietą užimsiu, kokį rezultatą parodysiu, parodys varžybos“, – teigė jau penktadienį į pusfinalį patekti bandysianti A. Šerkšnienė.

Tiek praėjęs, tiek šių metų sezonas sportininkams buvo neįprastas – dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos kuriam laikui teko atsisveikinti ne tik su varžybomis, bet ir su treniruotėmis. Lietuvos bėgimo rekordininkai neslepia, kad dėl koronaviruso teko ne kartą keisti planus, tačiau tokių problemų, kokios užklupo praėjusį pavasarį, nebeliko.

„Sezonas buvo trumpesnis, nes įprastai startuodavome sausį, o dabar varžybos truko vos mėnesį. Reikėjo pagalbos iš federacijos, siunčiant mane į varžybas ir nuolat testuojantis dėl COVID-19. Tikrai viskas buvo sudėtingiau, bet esu patenkintas, kad pavyko nuvykti į du tarptautinius startus ir pasigrumti su varžovais“, – pridūrė ketvirtadienį vakare 1 500 m bėgimo atrankoje pasirodysiantis 27-erių raseiniškis.

„Blogiausia buvo prieš metus, – antrino A. Šerkšnienė. – Pavasarį užsidarė viskas: sporto klubai, stadionai, treniruočių salės. Buvo laikotarpis, kai teko daryti tik po vieną treniruotę, ir tą pačią miške. Dabar viskas susitvarkė, aukšto meistriškumo sportininkai gali sportuoti, turime tam tikrų išimčių. Viskas vyksta pagal planą.“

Europos čempionate Torunėje, kur per keturias dienas bus išdalyti visi medalių komplektai, pasirodys dar septyni Lietuvos lengvaatlečiai: bėgikai Gediminas Truskauskas (60 m), Rapolas Saulius (60 m barjerinis bėgimas) ir Modesta Morauskaitė (400 m), taip pat šuolininkai į aukštį Adrijus Glebauskas ir Juozas Baikštys, trišuolininkė Diana Zagainova ir šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė.

Europos čempionatą kovo 5–7 dienomis transliuos LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Varžybų tvarkaraštis:

Kovo 4 d. (ketvirtadienis)

20.00 val. – vyrų šuoliai į aukštį, kvalifikacija (A. Glebauskas ir J. Baikštys)
21.20 val. – vyrų 1 500 m kvalifikacija (S. Bertašius)

Kovo 5 d. (penktadienis)

12.22 val. – moterų 400 m atranka (A. Šerkšnienė ir M. Morauskaite)
13.18 val. – moterų šuoliai į tolį, kvalifikacija (J. Petrokaitė)

20.33 val. – moterų 400 m pusfinalis (jei pateks – A. Šerkšnienė ir M. Morauskaitė)
22.35 val. – vyrų 1 500 m finalas (jei pateks – S. Bertašius)

Kovo 6 d. (šeštadienis)

11.18 val. – vyrų 60 m atranka (G. Truskauskas)
13.05 val. – moterų trišuolio kvalifikacija (D. Zagainova)
14.05 val. – vyrų 60 m barjerinio bėgimo atranka (R. Saulius)
14.50 val. – vyrų 60 m pusfinalis (jei pateks – G. Truskauskas)

20.40 val. – moterų šuolių į tolį finalas (jei pateks – J. Petrokaitė)
21.25 val. – moterų 400 m finalas (jei pateks – A. Šerkšnienė ir M. Morauskaitė)
21.58 val. – vyrų 60 m finalas (jei pateks – G. Truskauskas)

Kovo 7 d. (sekmadienis)

12.25 val. – vyrų šuolių į aukštį finalas (jei pateks – A. Glebauskas ir J. Baikštys)
14.05 val. – vyrų 60 m barjerinio bėgimo pusfinalis (jei pateks – R. Saulius)

18.00 val. – vyrų 60 m barjerinio bėgimo finalas (jei pateks – R. Saulius)
18.20 val. – moterų trišuolio finalas (jei pateks – D. Zagainova)