Sportas

2021.03.03 12:33

Į kampą įspaustas „Žalgiris“ šaukiasi pagalbos: vėluojame mokėti atlyginimus žaidėjams

LRT.lt2021.03.03 12:33

Seime – Kauno „Žalgirio“ ir kitų sporto organizacijų pagalbos šauksmas. Trečiadienį vykusiame Ekonomikos komiteto posėdyje apie finansinius sunkumus prasitarė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, taip pat LKL ir Lietuvos krepšinio federacijos vadovai. 

Nuotoliniame pokalbyje buvo diskutuojama dėl paramos sporto klubams ir federacijoms, kurios nukentėjo nuo antrojo karantino Lietuvoje.

P. Motiejūnas neslėpė, kad „Žalgiris“ yra įspaustas į kampą ir vėluoja žaidėjams išmokėti atlyginimus.

„Negauname pajamų iš bilietų, rėmėjai irgi mažina biudžetus, nes nėra pelno. Bandome jų neprarasti ir tas kažkiek sekasi, bet iš esmės situacija tokia, kad vėluojame su atlyginimais žaidėjams. Jeigu negausime jokių kompensacijų, tai skolos vilksis ir galvosim, kaip jas grąžinti iš ateinančių sezonų. Bet situacija yra tikrai liūdna. Neprašytume kompensacijų, jeigu būtų žiūrovų, bet dabar neturime tos meškerės, su kuria būtų galima uždirbti pinigus“, – sakė P. Motiejūnas.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovas Remigijus Milašius pareiškė, kad lyga dėl pandemijos patyrė 13 mln. eurų nuostolių.

„Vien „Žalgiris“ neteko 6 mln. eurų, o jis yra išskirtinis klubas, kuris dalyvauja Eurolygoje, renka didžiausią kiekį žiūrovų ir dominuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, – pabrėžė R. Milašius.

Savo ruožtu Lietuvos krepšinio federacija, generalinio sekretoriaus Mindaugo Špoko teigimu, dėl sustabdytos bilietų prekybos neteko 5,5 mln. eurų.

„Manome, kad sportas yra pridėtinė ekonomikos dalis. Turime 135 narius, kurių nuostoliai bendrai siekia 14,7 mln. eurų, o bilietai yra didžioji dalis. Jau du Europos čempionato atrankos langai vyko be žiūrovų. Įvykdėme visus įsipareigojimus, bet, deja, pajamų gauti negalėjome“, – sakė M. Špokas.